Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na belgeli cevap

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na belgeli cevap

Başbakan Davutoğlu Nevşehir'de partisinin il kongresinde torpil iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Nevşehir İl Kongresi'nde Kemal Kılıçdaoğlu'na SGK döneminde yaptığı sınavsız işe alımları belgeleri ile hatırlattı.

İşte konuşmasından satır başları;

Gezi olaylarında ve yapılan kumpaslarda alnımızın akıyla çıktık.
Ana muhalefet liderleri Ankara'nın dışına çıkamıyorlar.

Tarihle problemleri var çünkü kendi kimlikleri ile problemleri var.
Bakın gençlerimiz bizi Osmanlıca pankartla karşıladılar. Mutlu olduk.

DARBECİ DEĞİLSENİZ CUNTA DEYİN
Yüreğiniz yetiyorsa çıkın 27 Mayıs darbedir deyin cuntadır deyin. Diyemezler çünkü 27 Mayıs sabahı CHP'liler neredeyse bayram etmişlerdir. Siz 27 Mayıs Demokrasiye vurulmuş bir hançerdir demediğiniz müddetçe biz de size darbeci demeye devam edeceğiz. 

PARTİSİNDE 28 ŞUBAT ZULMÜNÜ YAPANLAR VAR
28 post moder darbede CHP'den tek bir ses duydunuz mu? İkna odalarında CHP Milletvekili Nur Serter de vardır. 28 Şubat zulmünü yapanları partinizde barındırdığınız müddetçe biz de size darbeci demeye devam edeceğiz.

27 e-muhtırasında Cumhurbaşkanımız Erdoğan dik durduğunda CHP Genel Başkan Yardımcısı, Genelkurmay'ın tespitleri bizim tespitlerden farksızdır açıklamasını yapmıştı. Hiç umutlanmayın Kılıçdaroğlu kimi yanınıza alırsan alın bu millet sizi iktidar yapmayacaktır. 

CHP'li milletvekilleri Gezi, 17-25 Aralık olaylarına açık destek verdi. İhtilali kurtuluş yolu olarak düşünen bir milletvekilinin darbeci olmadığının imkanı var mıdır? 

Ayrıca biz Sayın Mursi'ye seçilmiş cumhurbaşkanı olduğu için destek verdik. 
Kendi partisindeki Süheyl Batum için soru soran muhabire ben de senin kadar biliyorum diye cevap verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi için genel müdür diyor benim notum kıttır bunu da söyleyemeyeceğim. 

KILIÇDAROĞLU'NA BELGELİ YANIT
Kemal Kılıçdaroğlu'nun sınavsız hiç bir atama yapmadığını söylemesine belge ile sınavsız atama yapılacak duyuru ve sonuç belgesini okudu. 3209 kişi sınavsız olarak SGK'ya alınıyor. 

Bizi iktidarımızı özellikle bu konuda itham edemez. Kılıçtaroğlu'nun SGK genel müdürlüğü döneminde CHP il başkanlarına davete usulü ile ihale yapıldığını ve yıllarca bitmediğinin belgeleri var elimizde.

4 SENE SONRA ŞAPKASINI ALIP GİDECEK
Kılıçdaroğlu Meclis'te diyor ki bana 4 sene verin yeter diyor biliyor tabi AK Parti hazineyi ve devletin bütün kasaları doldurdu, 4 senenin sonunda kasaları boşaltıp devleti borç batağına sokup şapkasını alıp gidecek.

Hızlı tren uygulama projesi 2015'te tamamlanacak. Antalya, Konya, Nevşehir, Kayseri birbiri ile hızlı trenle bağlanacak. Antalya'ya gelen her turist Nevşehir'e gelip bu güzellikleri görebilecek. 

Kaynak : Haber7

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.