Dik durmasak devleti ele geçireceklerdi!

Dik durmasak devleti ele geçireceklerdi!

"Devletin güvenliğine kastettiler. Bu yüzden mücadele ediyoruz. Asla bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, kendisine 'hayırlı olsun' ziyaretine gelen AK Parti'nin kadın milletvekillerini Cumhurbaşkanlığı sarayında ağırladı. Birlikte öğlen yemeği yiyen kadın vekiller, Erdoğan ve eşine özel taşlardan oluşan birer tespih hediye etti. Cumhurbaşkanı da, kadın vekillerin bu jestine fularla karşılık verdi. Renkli diyalogların geçtiği, basına kapalı yemekte, Erdoğan şu mesajlar verdi:

YAPILANLAR ANLATILMALI:

12 yılda çok önemli işler yaptık. Bu kadar yol yapıldı, şimdi çok önemli projeler devreye giriyor. Üçüncü köprü, üçüncü havaalanı gibi. Çözüm süreci Türkiye'nin en önemli meselesi. Bütün bunların tekrar tekrar, bıkmadan usanmadan vatandaşa anlatılması lazım. Çünkü 12 yıl önce 4-5 yaşında olan birisi bugün delikanlı veya genç kız oldu. Özellikle onlara bu 12 yılda yapılanları yeniden anlatmak lazım. AK Parti'nin kadın milletvekilleri çok güçlü. Bu güçten daha fazla faydalanmalıyız.

PARALEL YAPI:

Bu benim kişisel meselem değil. Devletin güvenliğine kastettiler. Biz bu yüzden mücadele ediyoruz. AK Parti gibi güçlü bir iktidar olmasaydı, paralel yapı devleti ele mi geçirecekti? Biz bunların karşılarında kararlılıkla durduk. Asla bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

SARAY TARTIŞMALARI:

Cumhurbaşkanlığı Sarayı benim için değil, halk için yapıldı. Burası milletin sarayı. Buraya cami yaptırılıyor. Elbette ki halk gelip gidecek bu camiye. 4 bin kitaplıktan oluşan kütüphane yaptırılıyor. Elbette ki halk buradan yararlanacak. Saray içindeki konutta oturup oturmamaya ise henüz karar vermedik. Günü geldiğinde düşünürüz.

KADIN VEKİLLERE ÇAĞRI

Eşi Emine Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kadın vekilleri ağırlayan Erdoğan, Fransa'da gerçekleşen saldırıyı kınadı. Erdoğan, özellikle dış komisyonlarda görevli milletvekillerinden, yurt dışındaki programlarında İslamiyet'le terörün bağdaştırılmasının yanlışlığına dikkat çekmelerini istedi.

Türkiye / YÜCEL KAYAOĞLU

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.