1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. DİYANET PERSONELİ

  4. Diyanet-Sen 5.Olağan Genel Kurulu
Diyanet-Sen 5.Olağan Genel Kurulu

Diyanet-Sen 5.Olağan Genel Kurulu

Diyanet-Sen 5.Olağan Genel Kurulu Ankara Büyük Anadolu Otelde başladı.

A+A-

Diyanet-Sen 5.Olağan Genel Kurulunda konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen eski Genel Başkanı, AK Parti milletvekili adayı Ahmet Gündoğdu, “Gezi ve 17 Aralık ihanet sürecidir. İbadet edenle ihanet edenin arasındaki farkı biliyoruz” dedi.

 

Yoğun bir katılımla yapılan kongrede divan başkanlığına Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, divan üyeliklerine ise Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen Genel Koordinatörü ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ortaköy seçildi.

 

28subatdiyanet4

 

28 Şubat’ın sivil ayağından da yargı önünde hesap sorulmasını isteyen Gündoğdu, darbelerle tam anlamıyla hesaplaşmanın yolunun yeni bir anayasa yazılmasında gizli olduğunu sözlerine ekledi.

 

“VESAYETE DUR DEDİK”

17/25 Aralık küresel operasyonlarının Gezi’nin devamı olduğunu ifade eden Gündoğdu, “Açık bir ihanet süreci yaşadık. Meselemiz ibadet edenlerle değildi, ibadet ediyor gibi gözüken ama etmeyenlerleydi. İbadet edenle ihanet edenin arasındaki farkı biliyoruz. Birileri Terörist İsrail'in Türkiye'ye yapamayacağını, yapmak istemesinin maşası olmuşsa bunun İslam'la cemaatle ilgisi olamaz” şeklinde konuştu.

 

“MESELE DERSHANE DEĞİL”

Dershanelerin okula döndürülmesine olan kızgınlık, Camileri ahıra döndürenlere sevdaya dönmüşse, bunun savunulacak ve konuşulacak bir tarafı yoktur” diyen Gündoğdu, “Biz her türlü vesayete ve kayıt dışı siyasete karşıyız. İkna odacılara, vesayetçilere ve küresel operasyonculara dik durduk, durmaya devam edeceğiz. Vesayete hayır özgürlüklere evet diyoruz. İsrail'i otorite görenleri kınıyoruz” dedi.

 

28subatdiyanet3

 

“GEZİ KÜRESEL OPERASYON”

Gezi’de meselenin ağaç olmadığını, asıl hedefin milletin iradesinin önüne geçmek olduğunu belirten Gündoğdu, “Gezi’de ağaç sevgisi var gibi gösterildi, ama bir sanatçının attığı Twit ile anladık ki mesela ağaç meselesi değilmiş. Mesele eğer ağaç meselesi olsaydı, Taksim’de 11 ağacın yerinin değiştirilmesine gösterilen tepkinin hiç değilse yüzde biri Yalova’da 147 ağaca, Diyarbakır’da onlarca ağaca gösterilirdi” diye konuştu.

 

“BİR DAVA’NIN ADI DİYANET-SEN”

Sendikacılıkta bir destan yazıldığını belirten Gündoğdu, “Bir dönem sendika diyince Ergenekon gibi yapılara ev sahipli yapanlar akla gelirdi. Şimdi ise sendikacılık diyince emeğin, ekmeğin, özgürlüğün mücadelesi akla geliyor. Mehmet Akif İnan ağabeyden aldığımız bu davayı bu noktaya getirdik. Hepinize teşekkür ediyorum. Savunan adam Erbakan Hocamız Milli Selamet, Refah, Saadet Partisi’ni ne için kurduysa biz Diyanet-Sen’i onun için kurduk.” ifadelerini kullandı.  

 

“BÜYÜK TÜRKİYE ÇÖZÜM SÜRECİ’NE BAĞLI”

Çözüm sürecini kardeşlik süreci olarak değerlendiren Gündoğdu, “Çözüm sürecine bu milletin kardeşliğini, 30 yıllık terör belasından kurtulması süreci olduğu için, bölgemizde Kürt'ün, Türk'ün, Arap'ın kardeşçe yaşamasını istediğimiz için destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye'nin formülü çözüm sürecidir. Yeni Türkiye'nin, Büyük Türkiye'ye dönüşmesi çözüm sürecinin başarıya ulaşmasıyla mümkün olacaktır” diye konuştu.

 

28subatdiyanet5

 

Gündoğdu salonu dolduranlardan helallik isteyerek, “Bu büyük camia size emanet. Kavgadan dövüşten uzak durun birlik ve beraberliğinizi muhafaza edin. Bu büyük coşkuyu her zaman koruyun. Fitneye ve şeytanlara izin vermeyin. Şimdi sivil toplumdan sivil siyasete geçiyorum. Ümmetin mazlumların sözcülüğünü yapmayı sürdüreceğim. Hakkınızı helal edin” dedi.    

 

“HER CAMİNİN BİR YETİMİ OLSUN”

İHH'nın yetim projesine sendika olarak paydaş olduklarını hatırlatan Gündoğdu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Unutmayın ki biz yetim bir peygamberin ümmetiyiz yetime sahip çıkmazsak olmaz. Yetimler ve mazlumları önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum. Sendika zalimlere karşı örgütlü olmanın önemini izah eder sendikacılığı solculuğun tekelinde zannedenlerin zihniyetini değiştirerek sendikacılığı bir tarih yazarak yücelttik. ‘Her Sınıfın Bir Kardeşi Var’ projesini ‘Her Camii’nin Bir Yetimi Var’ projesine çevirebilirsiniz.  Olanağı olan herkesin bir yetimi olmalı. 90 lira sizin için çok önemli değil, ama yetimler için çok önemli. Protokolde oturanlar 1’den fazla yetime destek olmalı.”

 

28subatdiyanet1

 

Genç Memur-Sen’i Memur-Sen’in en çılgın projesi olarak nitelendiren Gündoğdu, salondakilerde gençlere sahip çıkmalarını istedi. Gündoğdu, “Gençleri geleceğe hazırlayalım, onları hayatı tanımak adına yetiştirelim. Sivil itaatsizlik kavramıyla onları buluşturalım” ifadelerini kullandı.

 

28subatdiyanet7

 

Gündoğdu’ya programın sonunda Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar tarafından hediye takdim edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.