Diyanet-Sen TV MBSTS Online Hazırlık Kursu ile Yayında

Diyanet-Sen TV MBSTS Online Hazırlık Kursu ile Yayında

Diyanet-Sen TV ilk yayınına MBSTS’ye hazırlık online kursları ile başladı.

Diyanet-Sen TV ilk yayınına MBSTS’ye hazırlık online kursları ile başladı.

Diyanet-Sen, ÖSYM tarafından yapılan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı’na (MBSTS) hazırlanan üyelerine yönelik Diyanet-Sen TV üzerinden “MBSTS’ye hazırlık online derslerin yayınına başladı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Diyanet -Sen olarak, üyelerimizin MBSTS’ye daha rahat hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla yeni bir projeye imza attık. Online hazırlık kursu projemizle bütün üyelerimizin zaman ve mekan kavramlarından bağımsız kişeye özel, kaliteli, üstün teknoloji ve profesyonel bir kadro ile sınavlara hazırlana bilmelerini amaçlıyoruz.

guldemir_1

Bilindiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili mevzuat uyarınca, cami görevlilerinin görev yeri değişikliği, başkanlık personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanlar için naklen, müktesebi olmayanlar için ilk defa naklen atamaları, kariyer unvanları basamaklarında yükselmeler ve yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde din görevlisi görevlendirmeleri için başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyen Başkanlık personeline yönelik Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) yapılmaktadır.

Üyelerimizin ÖSYM tarafından yapılan bu sınavda başarılı olabilmeleri için daha önce Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Soru Bankası ve MBSTS konu anlatımlı kitap hazırlamıştık.

Diyanet -Sen olarak, bu kez üyelerimizin MBSTS’ye daha rahat hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla yeni bir projeye imza attık. Online hazırlık kursu projemizle bütün üyelerimizin zaman ve mekan kavramlarından bağımsız kişeye özel, kaliteli, üstün teknoloji ve profesyonel bir kadro ile sınavlara hazırlana bilmelerini hedefledik. Bunu yaparken üyelerimizin bu eğitime en pratik ve ekonomik koşullarla ulaşmasını istedik. Bu eğitimlere ihtiyacı olan bütün üyelerimizin ücretsiz olarak yararlanması düşüncesiyle oluşturduğumuz online hazırlık kursumuzun sizlerin MBSTS’ye hazırlık sürecinizi olabildiğince kolaylaştırarak hedeflerinize ulaştıracağına inanıyoruz.

Diyanet-Sen olarak, sınav stresini minimuma indirerek, internet bağlantısı olan herhangi bir yerde, bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzla, istediğiniz zaman istediğiniz yerden genel tekrar yapma imkanı bulabileceğimiz bir alt yapı inşa ettik.

AKADEMİ

Online hazırlık kursu, Kur’an Bilgisi, Tefsir, Akaid ve Kelam, Fıkıh ve İlmihal, Hadis, Siyer ve İslam Tarihi ile Dinler ve Mezhepler tarihi alanlarında konu anlatımları olarak hazırlanmıştır. Bu tür sınav hazırlık kurslarının en önemli özelliği sınava dönük bilgi ve bilginin sunuluş şeklidir. Bu kapsamda konu başlarında o konu ile ilgili genel bir çerçeveye sahip olacaksınız. Böylece sizlerin konuyu anlamlı ve kalıcı öğrenmeniz hedeflenmiştir. Ayrıca notlar bölümünde, anlatılan konuların yazılı haline ulaşabileceksiniz. Anlatılan konulara doküman olarak da ulaşma ve konuları yazılı dökümanlardan takip etme imkanınız da olacak.

MBSTS’ye girecek tüm üyelerimize bu güzel çalışmadan en güzel şekilde istifade etmelerini ve sınavlarda başarılı olmalarını diliyorum. 

DİYANET-SEN AKADEMİ WEB SİTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.