1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim-Bir-Sen'den Anlamlı Yarışma
Eğitim-Bir-Sen'den Anlamlı Yarışma

Eğitim-Bir-Sen'den Anlamlı Yarışma

Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen, Üniversite öğrencilerinin öğretmenlerine ilişkin anılarını gün yüzüne çıkarmak amacıyla “Unutamadığım Öğretmenim” konulu M. Akif İnan Hatıra Yarışması düzenliyor. Son katılım tarihi 20 Kasım 2015 olarak belirlenen yarışma

A+A-

Eğitim-Bir-Sen'den Anlamlı Yarışma

 

“Unutamadığım Öğretmenim”

 

Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen, Üniversite öğrencilerinin öğretmenlerine ilişkin anılarını gün yüzüne çıkarmak amacıyla “Unutamadığım Öğretmenim” konulu M. Akif İnan Hatıra Yarışması düzenliyor. Son katılım tarihi 20 Kasım 2015 olarak belirlenen yarışmada, birinci olacak eser sahibine 7 bin ödül verilecek.

 

 

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen daha önce çeşitli alt başlıklarda düzenlediği hatıra yarışmalarına bir yenisini ekledi. Bu yıl 6'ncısı düzenlenecek olan Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması'nın konusu “Unutamadığım Öğretmenim” olarak belirlendi. Üniversite öğrencilerinin katılacağı yarışmada amaç üniversite öğrencilerinin öğretmenlerine ilişkin anılarını gün yüzüne çıkarmak. Ödül töreni 6 Ocak 2016’da gerçekleştirilecek yarışmada Türkiye genelinde birinci olacak eser sahibine 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL, Jüri Özel Ödülü’ne 2 bin TL, Mansiyon’a (üç adet) bin TL ödül verilecek.

 

Ayrıca, yarışmaya katılacak tüm öğrencilere, daha önce yapılan hatıra yarışmalarında dereceye giren eserlerin yer aldığı “Kelebeğin Rüyası” kitabı hediye edilecek. Yarışma sonucunda şube birincisi olarak dereceye girecek eserler, kitaplaştırılacak ve ücretsiz dağıtılacak. Üniversite öğrencilerinin katılabildiği "Hatıra Yarışması"na son katılım tarihi 20 Kasım 2015 olarak belirlendi.

 

İŞTE YARIŞMAYA KATILMA ŞARTLARI:

 

Yarışma, üniversitelerde öğrenim gören tüm gençlere açıktır. Başvurular her ilde Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube başkanlıklarına, Üniversite Şubesi bulunmayan illerde ise Eğitim-Bir-Sen Şube başkanlıklarına yapılacak. Şubelerimizin iletişim bilgilerinehttp://www.egitimbirsen.org.tr/subelerimiz adresinden, web sayfalarına isehttp://www.egitimbirsen.org.tr/sube-web-siteleri adresinden ulaşılabilir. Genel Merkez’e yapılacak başvurular dikkate alınmayacak.

 

Eserler, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto ve tek satır aralığında yazılmış olup, en fazla 7-8 sayfa uzunluğunda olmalıdır. Eserler CD’ye; İl-Eser Adı şeklinde kaydedilmiş olarak bir çıktısı ile birlikte teslim edilecek.

 

Yarışmaya katılacak eserler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Yarışmaya, her katılımcı bir eserle iştirak edebilir. Hatıra sahibinin adı, soyadı, adresi, üniversitesi, fakültesi, bölümü, e-posta adresi ve telefon numarası eserin en altında belirtilmelidir.

 

ESERLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ YÖNTEMİ

 

Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube/Şube başkanlıklarına teslim edilen eserler, 4 kişiden oluşan jüri üyelerince değerlendirilecek. Eserler okunurken isimler kapatılacak, her hatıraya bir kod numarası verilecek. Jüri üyeleri, ayrı ayrı eserleri puanlayarak değerlendirecek. Daha sonra jüri üyelerinin verdiği puanlar toplanarak aritmetik ortalaması alınacak. Puanlama işi tamamlandıktan sonra isimler açılacak ve en yüksek puanı alan eser şube birincisi ilan edilerek Genel Merkez’e gönderilecek. Aynı yöntem, şube birincileri arasından Türkiye genelinde dereceye girenlerin belirlenmesinde de uygulanacak ve Şube birincilerinin hatıraları kitap olarak yayımlanacak.

Geniş bilgi için, Eğitim-Bir-Sen Üniversite şubelerine, Genç Memur-Sen Üniversite teşkilatına veya www.eğitimbirsen.org.tr adresine müracaat ediniz.

 

5 HATIRA YARIŞMASININ İL BİRİNCİLERİ KİTAP OLARAK YAYINLANDI

Bundan önce yapılan hatıra yarışmaları başta eğitim çalışanları olmak üzere tüm kamuoyu tarafından takdirle karşılanmış, birbirinden değerli eserlerin arasından il birincisi olarak seçilen metinlerden oluşturduğumuz hatıra kitapları, kitap dünyasının seçkin eserleri arasında yerini almıştır.

2005 yılı il birincileri “Mum Işığında Son Mahnı”, 2006 yılı il birincileri “Yüreğimdeki Resimler”, 2007 yılı il birincileri “Yola Düşenler”, 2008 yılı il birincileri “Üşüyen Hayatlar”, 2012 yılı il birincileri ise “Ödenmiş Bedeller Unutulmasın” adlı kitaplarda toplanmış; Türkiye geneli derece alan eserler ise “Kelebeğin Rüyası” adıyla yayınlanmıştır. Bugüne kadar bu eserlerden yaklaşık bir milyonu basılarak ücretsiz olarak dağıtılmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.