1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim-Bir-Sen'den Kılıçdaroğlu'na Tepki
Eğitim-Bir-Sen'den Kılıçdaroğlu'na Tepki

Eğitim-Bir-Sen'den Kılıçdaroğlu'na Tepki

Eğitim-Bir-Sen İzmir Kadınlar Komisyonu Başkanı Arzu Usman, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na söylediği sözleri kınadı.

A+A-

Eğitim-Bir-Sen İzmir Kadınlar Komisyonu Başkanı Arzu Usman, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na söylediği sözleri kınadı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Grup Toplantısı’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği sözlere Eğitim-Bir-Sen İzmir Kadınlar Komisyonu Başkanı Arzu Usman tepki gösterdi. Konuyla ilgili Memur-Sen İzmir İl Temsilciliğinde bir basın açıklaması yapan Usman, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema Ramazanoğlu ile ilgili sarf ettiği terbiye sınırlarını aşan sözlerini Eğitim-Bir-Sen İzmir Kadınlar Komisyonu  olarak şiddetle ve esefle kınıyoruz” dedi.

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Ebru Yücel, Eğitim-Bir-Sen İzmir Kadınlar Komisyonu Başkan Vekili Semiha Kaban Balseven ve komisyon üyelerinin de hazır bulunduğu basın açıklamasında Usman, “Sayın Sema Ramazanoğlu’nun şahsında bütün kadınlara yönelik iğrenç çağrışımlarla yüklü bu çirkin sözlerin muhatabının bir kadın olması bu saldırının doğrudan doğruya kadınlığı hedef aldığını gösterir. Terbiye, ahlak ve edep sınırlarını aşan hakaret ve tahrik dolu cümlelerin bu ülkenin kadınlarını derinden yaraladığını  kamuoyunun vicdanına sunuyoruz” şeklinde konuştu.

SİYASİ TARİMİZDE KARA BİR LEKEDİR

Usman, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bütün kadim medeniyetlerde olduğu gibi bizim medeniyetimizde kadın iffetine ve onuruna yapılan saldırıyı en ağır suç ve ahlaksızlık kabul eder. Değerlerimiz açısından bakıldığında kadın hayatın kendisidir ve onun saygınlığının korunması toplumun devamlılığı adına önem arz etmektedir. Her fırsatta demokrasiden, kadın haklarından ve kurucu parti olmaktan dem vuran CHP Genel Başkanının bu müstekreh sözleri, Meclisi, kadını, kadınlığı ve kurucusu olduğunu iddia ettiği devleti hedef almıştır. Kemal Kılıçdaroğlu topluma ahlak dersi vermeye kalkarken bu milletin bütün kadınlarının ar, namus ve haysiyetiyle oynamış kadını değersizleştiren ve aşağılayan iğrenç cümlelerle siyasi tarihe kara bir leke olarak düşmüştür.”

Hem özel hayatta hem iş hayatında bahse konu olan sözlerin dava konusu olup kişilik haklarına saldırı kapsamında önce disiplin ardından işten atılma sebebi sayıldığını hatırlatan Usman, “Bu kapsamda  milletin iradesini yansıtan meclisin en kısa sürede idari soruşturma açarak gerekeni ivedilikle yapmasını bekliyoruz. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine en başta ailesinin ve mensubu bulunduğu CHP’li kadınların tepki koyması gerekmektedir. Koyacakları bu tepki aynı zamanda bunların kadın hakları konusundaki samimiyetlerinin de göstergesi olacaktır” dedi.  

BÜTÜN KADINLARDAN ÖZÜR DİLEMELİ

Kılıçdaroğlu'nu özür dilemeye davet eden Usman, “Meclis milletimizin demokratik olarak temsil edildiği en yüce makamdır. Dolayısıyla bu hakaret milleti, Meclisi ve demokratik süreçleri hedef almaktadır. Meclis çatısı altında milletvekili sıfatıyla yer alan bir parti başkanının sarf ettiği bu iğrenç sözler Yüce Meclisin saygınlığına yakışmamaktadır. Bizler Eğitim-Bir-Sen İzmir Kadınlar Komisyonu olarak Kılıçdaroğlu’nun öncelikle Sayın Bakan olmak üzere toplumdaki bütün kadınlardan özür dilemesini, başta CHP ve tüm siyasi partilerin milletvekillerinin ve CHP’ye oy vermiş tüm kadınların tepkilerini sert bir dille ifade etmelerini bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

www.memurpostasi.com / Özel haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.