1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim Liderleriyle Beyin Fırtınası - Kayseri Eğitim-Bir-Sen
Eğitim Liderleriyle Beyin Fırtınası - Kayseri Eğitim-Bir-Sen

Eğitim Liderleriyle Beyin Fırtınası - Kayseri Eğitim-Bir-Sen

Eğitimin ve eğitimcinin problemleri tartışıldı.

A+A-

             Eğitim liderlerinin eğitim kurumlarındaki çalışmaları ve kalitenin artırılması için yeni fikirlerin ortaya çıkarılması amacıyla düzenlenen okul müdürleri istişare toplatılırına devam edildi.

Eğitim  Bir sen kayseri 1 nolu Şube eğitim öğretim faaliyetleri, okulların ve okul müdürlerinin değerlendirmelerini almak, sendikal çalışmalara hız vermek ve sorunlara çözüm aramak amacıyla Kocasinan ilçesi 2. Ve 4. Bölge okul müdürleri istişare toplantısı düzenledi.

             Toplantıya Kocasinan ilçesi 2. Ve 4. bölge okula müdürleri  katıldı. Ev sahipliğini Sendika başkanı Aydın kalkan ve Yönetim kurulu üyelerinin yaptığı istişare toplantısında öncelikle okullarda eğitim çalışanlarının ve öğrencilerin yaşadıkları problemler ve çözüm yolları tartışıldı. Beyin fırtınası yapılan konular arasında hafta sonu yetiştirme kursları, eğitim çalışanlarının iş yükü, kariyer basamakları konusundaki beklentiler, idareci atama yönetmeliği ve müdür yardımcılığı sınavı  gibi konular vardır.

            Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, eğitim çalışanlarının haklarını her platformda savunduklarını üyelerinin ve tüm eğitim çalışanlarının çalışma ortamının daha huzurlu yerler olması için çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Kalkan, sendika olarak okullarda gençliğin milli ve manevi değerler ekseninde aktiviteler yapmayı düşündüklerini anlattı. Kalkan Her sınıfın bir yetimi var projesine önem verdiklerini ve yetimlerin sahiplenmesini desteklediklerini anlattı.

Aydın Kalkan, okul müdürleri istişare Toplantısının devam edeceğini ve eğitim öğretim kamuoyunda sinerji oluşturmaya devam edeceklerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.