1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ehliyet sınavı tarihleri 2016 - 14 Mayıs ehliyet sınavı giriş yerleri - Ehliyet sınavı çıkmış sorular!
Ehliyet sınavı tarihleri 2016 - 14 Mayıs ehliyet sınavı giriş yerleri - Ehliyet sınavı çıkmış sorular!

Ehliyet sınavı tarihleri 2016 - 14 Mayıs ehliyet sınavı giriş yerleri - Ehliyet sınavı çıkmış sorular!

Geçen yıl yeni düzenlenen yasa ile motorlu taşıtlar için ehliyet almada yeni döneme girildi. Onbinlerce adayın heyecanla beklediği 2016 yılı 2. dönem ehliyet yazılı sınavına sayılı günler kaldı, peki ehliyet sınavları ne zaman? Ehliyet sınavı tarihleri 20

A+A-

2015 yılında yeni düzenlenen yasa ile motorlu taşıtlar için ehliyet alma süreci değişmişti. Yeni düzenleme ile yapılan ilk sınav yazılı sınav 13 Şubat'ta gerçekleşmişti.Sürücü adayları için 2016 yılı 2 dönem ehliyet sınavı geldi çattı.Onbinlerce adayın ter dökeceği yazılı sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı'nca açıklandı. İşte siz adaylar için hazırladığımız  2016 yılı 2. dönem ehliyet sınavları ne zaman? Ehliyet sınavı tarihleri 2016 açıklandı mı? - 14 Mayıs Ehliyet sınavı sınava giriş yerleri - Ehliyet sınavı giriş şartları neler? Ehliyet sınavı çıkmış sorular! sorularının cevapları ve daha fazla detayları ile haberimizde..

EHLİYET SINAVI ÇIKMIŞ SORULAR

TÜM DÖNEM EHLİYET SINAV TARİHLERİ

EHLİYET SINAVI 14 MAYIS 2016 SINAV YERLERİ

14 Mayıs 2016 Ehliyet sınavı sınav yerleri. Sürücü belgesi alacak olan adayları sınava girecekleri Ehliyet Sınavı yerleri her dönem için MEb tarafından açıklanmaktadır. Ehliyet sınav giriş belgesi 14 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek olan MTSAS-2 ehliyet sınavı giriş yerleri ve belgelerini meb'in resmi internet sitesi olan http://www.meb.gov.tr/meb_sinavindex.php? ya da haberimizin içerisinde bulunan linkten öğrenebilirler. Ehliyet sınavına nerede gireceğim? Kursiyerler, devam ettiği MTSK müdürlüğünün bağlı bulunduğu il sınırları içinde sınava girecektir. Ehliyet sınav giriş yerleri öğrenme, sürücü adayları 14 Mayıs ehliyet sınavına girecekleri sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgelerini kayıtlı oldukları Sürücü Kursundan temin edebileceklerdir.

14 MAYIS EHLİYET SINAV YERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EHLİYET SINAVI SORU DAĞILIMI

Motorlu taşıtlar sınavı (MTSAS) olarak da bilinen ehliyet sınavı 14 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan sürücü belgesi sınavını soru dağılımı şu şekilde olacak; ilk yardım, motor bilgisi ve trafik bilgisi olmak üzere üç farklı alandan çıkacak olan sorulardan 70 ve üzeri puan alan sürücü adayları direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar. Yeni sistem ile sınava girecek olan adaylar artık sınavda biraz daha fazla ter dökecekler.

EHLİYET SINAVI GİRİŞ ŞARTLARI

Kursiyerlerin, öncelikle bir Özel MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu teorik ve uygulama derslerinin eğitimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Sürücü belgesi veya sürücü sertifikası olanlardan farklı bir sınıfın sürücü sertifikasını almak isteyenler teorik derslerin eğitim ve sınavlarından muaftır.
Kursiyer, en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınava girmeyen kursiyerin 1 (bir) hakkı kullanılmış sayılır. Kursiyerin, sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir doktor raporu varsa veya Yönetmeliğin 15 inci maddesinin ikinci fıkrasının (b) bendinde sayılan diğer mazeretlerini belgelendirmiş ise 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) direksiyon eğitimi dersi uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Dönem kaydı kurum tarafından doğru olarak yapılan kursiyerin MTSKS başvurusu, kursiyerin kayıt yaptırdığı kurs müdürlüğüne banka dekont/ATM işlem fişini teslim etmesi ve Özel MTSK Modülünde paranın yatırıldığı görülmesinden sonra il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onay vermesi ile gerçekleşecektir. Yabancı uyruklu kursiyerler, aldıkları geçici T.C. kimlik numarası ile Özel MTSK müdürlüklerine başvuracaklardır. Kurumlar bu numara ile Özel MTSK Modülünde açılan ekrandan kursiyer bilgilerini girecektir. Alınan bu numarayla kursiyer bankaya sınav ücretini yatıracak ve dekont/ATM işlem fişini Özel MTSK müdürlüğüne teslim edecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.