1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Elektronik Sigara ve E-Likit Kullanımı Nasıl
Elektronik Sigara ve E-Likit Kullanımı Nasıl

Elektronik Sigara ve E-Likit Kullanımı Nasıl

Sigara ve zararları artık oldukça iyi bilinmekte ve toplumsal olarak bu bilinç sürekli artmaktadır.

A+A-

Sigara ve zararları artık oldukça iyi bilinmekte ve toplumsal olarak bu bilinç sürekli artmaktadır. Ancak sigara kullanımı o kadar yaygın ve bu bağımlılıktan kurtulmak da biraz zor olduğundan yardımcı olacak ürünler geliştirilmiştir. Elektronik sigara lar bunların arasında en çok ilgi gören ve kullanımı artan sigarayı bıraktırmaya yardımcı üründür. Peki nedir bu elektronik sigara denen cihaz? Gerçekten işe yarıyor mu?

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara ,  sigara alışkanlığından kurtulmak isteyen kimselerin yardımcı ürün amacı ile kullanmaları gereken elektronik bir cihazdır eve bu vihaz üç kısımdan oluşmaktadır. Elektronik sigaranın güç kaynağı pildir. Atomizer bu pilden gücünü alır. Likiti buhar haline getirmesi ise bu pilden aldığı güçle ısınması işlemi ile gerçekleştirilir. Buhar haline getirilen madde ise dolum sıvısı denilen likittir. Bu likitin bulunduğu hazne ise Kartuş denilen bölmedir. İşte elektronik sigaranın işleyişi bu şekildedir. Elektronik sigaranın bir diğer ismi de e- sigara’ dır. Geliştirilme amamcı tamamen sigara bıraktırmaya yönelik olup, zamanla nikotin kullanımını azaltıp tamamen bırakma amacı ile kullanılır.

Elektronik Sigara Likiti Nedir?

Elektronik sigaralarda buhar olarak kullanılan likit, oldukça mühim bir husustur. Çünkü içerisinde bulunan maddeler buhar ile beraber ciğerlerimize girip oradan da tüm vücudumuza etki etmektedirler. Bu da sağlığımızı risk altına sokmaktadır. Bu işe dikkat etmemizi gerektiren sebep ise sahte elektronik sigara, likitlerinin piyasa da bulunmasıdır. Peki sahte likit olup olmadığınız anlamanın yolları nelerdir?

E-Likitin Sahte Olup Olmadığını Anlamanın Yolları Nelerdir?

  • Şişelerin üzerinde barkod, son kullanma tarihi, güvenlik şeridi ve mg gösteren rakamlar yok ise
  • Kapak kısmında plastik bir kilit yok ise
  • İçerisinde ki sıvı çok akışkan ise
  • Beyaz kalitesiz plastikten yapılmış bir kutusu var ise o ürün sahte elektronik sigara likitidir. Kesinlikle güvendiğiniz bi yerden likit satın alınız ve saydığımız özelliklerin olup olmadığını kontrol ediniz.

Elektronik sigara likit hakkında önemli bir nokta da nikotin kullanımının 2 ile 3 ay arasında sürekli azaltılarak kullanımının bırakılmasıdır. Kullanım amacının dışında kullanılmamalıdır.