Abdurrahman Sorgun

Abdurrahman Sorgun

(En) ‘’İYİ’’si Dükkânı Kapatmak

15 Temmuz’dan önce Başbakan olacağım dedi, olamadı. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı olacağım dedi, olamadı. Muharrem İnce seçilirse Cumhurbaşkanı yardımcısı olmaya da razıydı o da olmadı. Milletvekili bile olamadı. Olmadı, olmuyor da.

Meral Akşener kurultayda tekrar aday olmayacağını söylüyor ama Genel Başkan yardımcısı Koray Aydın ‘’Biz genel Başkanımızı bırakmayız. Başka kimse aday olmaya cesaret edemez’’ diyor. Bakalım kurultaydan ne sonuç çıkacak?

Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. Siyaset bir dava işidir. Eğer inandığınız ciddi bir davanız, amacınız, mefkûreniz yoksa bir yere varamazsınız. Aynı zamanda her işte olduğu gibi siyaset te bilgi, tecrübe ister. Hele hele parti kurup ülke yönetimine soyunuyorsanız liderlik kabiliyetinizin de muhakkak olması gerekir. Liderlik ise sonradan değil Rabbimizin bazı kullarına verdiği bir özelliktir.

Biz bu özellikleri tayin etmekle değil bize verilen bu özellikleri hak veya batıl yönünde kullanma iradesine sahibiz.

Lider temelden sağlam bir eğitim ve tecrübeyle tırnaklarıyla kazıya kazıya, pes etmeden karşılaştığı türlü zorluklara göğüs gererek mücadele edebilen, krizi güzel yönetebilen kişidir.

Meral Akşener’e en başından beri bir türlü inanmamışımdır. Çünkü yıllardır siyasetin içinde olmasına rağmen, geçmişte kayda değer bir şey yaptığına hiç şahit olmadım. Meselâ geçmişte İçişleri Bakanlığı yaptı. Ama hatıralarda iz bırakamadı. İnsanın yaptıkları yapacaklarının göstergesi değil midir?

Hele hele şu istifa haberlerinden sonra tekrar aday olup hasbelkader seçilse dahi ülke yönetimine nasıl talip olabilecek? Daha partisinin içindeki karışıklığı bile çözemeyen, boş verin çözmeyi hemen pes edip istifa eden birine ülke teslim edilebilir mi?

Türkiye değişen yönetimiyle artık çok daha güçlendi hamdolsun. Tekrar halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan bir taraftan partisinin en kılcal organlarına varıncaya kadar takip edip, diğer yandan tüm il ve ilçe belediyelerini ayrıca takip ediyor. Dahası tüm komşu ve Dünya ülkeleriyle ve de en önemlisi Tüm İslam Dünyasının meselelerine vakit ayırıp çözüme kavuşturmaya çalışıyor.

Böyle arkasında halkın durduğu bir lidere rakip olmak epey bi yürek ister tabi. Meral Hanım istifa kararını almadan önce keşke dükkânı da kapatma kararı alsaydınız. Temeli bozuk olan bozuk olan bi hareketin devamı nasıl olsun ki?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.