En yüksek devlet memuru kimdir? İşte o isim...

En yüksek devlet memuru kimdir? İşte o isim...

En yüksek devlet memuru kimdir? İşte o isim...

En yüksek devlet memuru eski sistemde Başbakanlık Müsteşarı idi. Fakat yeni sistemde Başbakanlık ve müsteşarlık kaldırılmıştı. Peki yeni sistemin "en yüksek devlet memuru" kim*

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'na, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı'yı atamıştı. Bugünlerde kamuda covid-19 nedeniyle kamu çalışanlarının sık sık ismini duyduduğu isim Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı oldu. En son hamilelerinde idari izinli sayılacağını açıklayan kararı Bakanlıklar dahil tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderen yazıda yine O'nun ismi yer aldı.

EN YÜKSEK DEVLET MEMURU

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'na, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Kıratlı'yı atamıştı. Bu atama ile Metin Kıratlı "en yüksek devlet memuru" olmuştu.

METİN KIRATLI KİMDİR?

11 Kasım 1969 yılında Konya - Ereğli’de doğan Metin Kıratlı, ilk, Orta ve Lise öğrenimini burada tamamladı. 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. Hâkimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat Antalyal'ya) hâkimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimliği, daire başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30/12/2011 yılından 2014 yılına kadar genel müdür olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Metin Kıratlı, 'En yüksek devlet memuru' sıfatı ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına atandı.

Evli ve iki çocuklu olup, iyi derecede Almanca bilmektedir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler