Erdoğan: Paralel yapının MOSSAD ile işbirliği var

Erdoğan: Paralel yapının MOSSAD ile işbirliği var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜMSİAD Genel Kurulu'nda bu zamana kadar hep isim vermeden göndermede bulunduğu o teşkilatın ismini ilk kez açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜMSİAD'ın Genel Kurulu'nda konuştu. Konuşmasının büyük bir bölümünü Paralel yapıya ayıran Erdoğan, ilk defa Paralel Yapı- MOSSAD işbirliğinden bahsederek, cemaate gönül veren iyi niyetli vatandaşları uyardı.

''BAŞARILI OLSAYDILAR OLMAYACAKTIM''

TÜMSİAD ile muhabbetlerinin farklı olduğunu ve 17 -25 Aralık darbe girişiminin başarılı olması halinde ''Ben bu kürsüde siz de belki bu salonda olamazdınız'' diyen Erdoğan. ''Aramızdaki muhabbeti yıkamadıkları sürece asla başarılı olamayacaklar zafer kazanamayacaklar.'' dedi.
'FATİH'Lİ GÖNDERME

''Bir Fatihler vardır, bir de işgalciler'' diyen Erdoğan, ''Fatihler toprakları işgal eder gönüllere girer, işgalciler ise toprakları fethetse bile orada tutunamazlar.'' diye konuştu.

YOLUNU AYIRANLARA UĞURLAR OLSUN

Büyüklerin ''Dostunu yolda tanırsın, ''Dostunu alışverişte tanırsın'' şeklinde nasihatları olduğunu söyleyen Erdoğan, ''İşte biz bu kutlu mücadeleye her kesimden dostlarla çıktık. Defalarca dostluğumuz test edildi. Kiminin kardeşlik maskesi altında gizli niyetleri olduğunu gördük ve onlarla yolumuzu ayırdık. Yolunu saptıranlara ve değiştirenlere uğurlar olsun. Bize biz, bize Allah yeter.'' dedi.

HAŞHAŞİLERE İZİN VERMEYECEĞİZ

''Bırakın hainler hain olmanın gereğini yapsınlar.'' diye sözlerine devam eden Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü;  '' Bu paralel yapının nasıl olupta buralara geldiğini iyi düşünmek gerekir. 1970'lerden sonra maalesef Türkiye Cumhuriyeti bu tarz yapılara yönelik hassasiyet göstermedi. O yüzden yeniden bir Haşhaşi örgütü türedi. Ama biz artık bunlara izin vermeyeceğiz.''

PARALEL YAPI MOSSAD İLE İŞ TUTUYOR!

Paralel yapının şahsımdan önce Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit ettiğini söyleyen Erdoğan, ''Bunların bu ülkenin evladı olduğunu hala yaptıklarına rağmen düşünenler varsa gaflet içindedirler. Bunlar için her yol meşhur. Bu yapı milletin dini hassasiyetlerine suikast düzenlemektedir. Başka cemaatlere ve vakıflara hayat hakkı tanımadılar. Hala bu yapının MOSSAD ile işbirliği tuttuğunu göremiyorlarsa yazıklar olsun. Çünkü herşey çok açık net ortada.'' dedi.
 
BÜYÜK MAHÇUBİYET YAŞAYACAKLAR

Paralel Yapı ile ilgili ''Bunlar yerli değildir.'' diyen Erdoğan, ''O yüzden bunlarla kim iş tutarsa Türkiye'ye, milletine, dinine, ahlakına, vicdanına haksızılık etmiş olur. Ben buradan siyasi partilere, STK'lara sesleniyorum; biz hataya düştük siz böyle bir şeye düşmeyin. Bunlarla işbirliğine gidenler çok yakında büyük bir mahçubiyet yaşayacaktır.'' diye konuştu.

MONTAJCILAR!

Paralel yapının çok iyi montajcı olduğuna da değinen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü;  ''Bizim Somali'de dağıttığımız kitaplara montaj yapıp sosyal medyada paylaşmışlar. Bizim Ana Muhalefet partisinin lideri de eline alıp kürsüden sallayıp duruyor.''
 

Kaynak : Haber7

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.