1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan: Paralel yapının zulmünü maalesef geç fark ettik
Erdoğan: Paralel yapının zulmünü maalesef geç fark ettik

Erdoğan: Paralel yapının zulmünü maalesef geç fark ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Teşkilatı’nın 171’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen toplantıda konuştu...

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Teşkilatı’nın 171’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Külliye'de polisleri kabul etti. Erdoğan kabulde yaptığı konuşmada, "Ülkenin ve milletin emrinde olan adeta yerli ve milli bir polis teşkilatı inşa ediliyor" dedi. Erdoğan ayrıca 'paralel yapı' ile ilgili olarak, "Millete yaptıkları zulmü maalesef çok geç fark ettik" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI

"Temmuz ayından bu yana 153 polisimizi şehit verdik. 1000'in üzerinde gazi polisimiz var. Canını ortaya koyan polislerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Polisimizin içinde de yanlış yola sapanlar çıkabiliyor. Bunlar üzerinden tüm teşkilatın suçlanması asla kabul edilemez. Haksız yere polislerimizi yıpratmaya, onların fedakarlığını küçük görmeye kalkan herkes önce beni karşısında bulur. Dolayısıyla sizin meseleniz benim meselemdir. Size yapılan saldırı, bana yapılmış saldırıdır. Sizlerden görevlerinizi, arkanızda Cumhurbaşkanı’nın, hükümetin, devletin olduğunu bilerek yürütmenizi istiyorum. Çürük elmalar üzerinden bütün polis teşkilatının suçlaması kabul edilemez.

PARALEL YAPI ÜLKEMİZİ UÇURUMUN EŞİĞİNE GETİRDİ
Paralel Devlet Yapılanması adı verilen bir şer örgütü, özellikle emniyet ve adalet teşkilatları içindeki mensupları aracılığıyla ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi. Geriye dönüp baktığımızda, ülkenin ve milletin başını ağrıtan pek çok musibetin gerisinde bu yapının elemanlarının parmak izlerini, ayak izlerini görüyoruz.

TEK MİLLET, TEK DEVLET, TEK BAYRAK
Yerli ve milli yeni bir polis teşkilatı inşa ediyoruz. Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan anlayaşımızla geleceğe yürüyeceğiz. Türk milleti derken bunun içinde Kürt, Abaz, Çerkes, Boşnak vardır.

Teröriste terörist diyemedikleri için zırvalıklara sığınanlar dökülen her damla kandan sorumludur.

BAŞKASININ CANINA VE MALINA KAST EDEN KİŞİNİN VİCDANI OLAMAZ
İster hırsız, ister katil, ister terörist olsun, başkasının canına ve malına kast eden kişinin vicdanı olamaz. Sizler bu vicdansızlarla mücadele ederek devlet olmanın temel gereği olan toplumun güvenlik ve adalet ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunuyorsunuz.

Daha yapılacak çok iş olduğunu biliyorum. Emniyet teşkilatını kendi hiyerarşisi içinde hukuk devletine hizmet eden bir yapı haline getirmede yanınızda olmayı sürdüreceğim. Biz sadece Allah’a kul olmayız. Sakın kula kul olmayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.