Erdoğan'dan çarpıcı sözler! 'Çok şaşıracaksınız'

Erdoğan'dan çarpıcı sözler! 'Çok şaşıracaksınız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faili meçhul cinayetlere değinerek Paralel yapıyla ilgili yakında çok şaşırtıcı şeylerin ortaya çıkacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda istişare toplantısı yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşamasında hedefine paralel yapıyı koydu. Gezi ve 17-25 Aralık olaylarına değinerek operasyonların hedefindeTürkiye olduğunu yineleyen Erdoğan, paralel yapı ile ilgili ağır konuştu.

Paralel yapının söz konusu operasyonları tek başına gerçekleştirecek zekaya sahip olmadığını ve farklı güçlerin geri planda olduğuna dikkat çeken Erdoğan, son zamanlarda bu yapının faili meçhul cinayetlere dahi karıştığının görüldüğünü vurgulayarak söz konusu yapıyla ilgili yakında çok şaşırtıcı şeylerin de ortaya çıkacağını söyledi.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI'NIN YAPISINI DEĞİŞTİRİYORUZ

Konuşmasının başında Cumhurbaşkanlığı yapısında yeni bir teşkilatma yapısına gittiklerini söyleyen Erdoğan, ekonomiyi yakından takip edeceklerini ve ekonominin tüm tarafları ile istişareleri sürdürüp sorunları dinleyerek çözüm üreteceklerini söyledi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE ''MAKİNA'' BENZETMESİ

Konuşmasının devamında 12 yıldır süren istikrarın bugünden sonra da devam etmesi gerektiğini belirten Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti'ni bir makinaya benzeterek konuşmasını şöyle sürdürdü; ''Bazı yerleri dönüyor bazı yerleri ise dönmüyordu. Her tarafından ses gelen bir makina idi. Bizim 12 yılda en başta yaptığımız bu makinadaki parçaları uyumlu bir şekilde eşit bir şekilde çalıştırmak oldu. Asla ama asla bu makinanın eskisi gibi çalışmasına izin vermemeliyiz.İçeriden ve dışarıdan gelen saldırıları iyi anlayacağız, iyi analiz edeceğiz ve buna hep birlikte karşı çıkacağız.''

''SİZLERİN EKMEĞİNİ HEDEF ALIYORLAR''

Son bir kaç yıldır Türkiye'nin içeriden ve dışarıdan çok ciddi saldırılara uğradığını ve  bu operasyonların hedefinde şahsından ziyade Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirten Erdoğan, ''Bu operasyonlar ile sizlerin ekmeği hedef alınıyor. Bu operasyonları yapanlar için eski Türkiye çok daha iyiydi, çünkü daha fazla kazanıyorlardı. Türkiye'yi hiçbir şekilde rakip olarak görmüyorlardı.'' dedi.

TENCERE TAVACILAR NEREDE?

Gezi'de bahanenin ağaç olduğunu ancak Yalova'da ağaç katliamına hiçbir gezicinin ses çıkarmadığına da değinen Erdoğan, ''O tencere tavacılar nerede hiçbiri yok. Yoksa tencere tavaları mı kaybettiler. Eğer bahane ağaç olsaydı bu ve benzeri bir çok olayda protesto olurdu.'' dedi.

ESKİ TÜRKİYE HAYALİ KURANLAR VAZGEÇSİN

Tüm bu operasyonlar son derece sistematik bir şekilde götürüldüğünü ancak milletin
bu tuzağı gördüğünü ve sandıkta tepkisini net bir şekilde ortaya koyduğunu aktaran Erdoğan,eski Türkiye özlemi içinde olanların bu hayallerinden vazgeçmeleri gerektiğini çünkü Türkiye'nin istikrarına nahmahrem hiçbir elin değmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

''BAŞBAKANLARI BİLE HAZIRDI''

17 Aralık'ta yaşanan oyunu görmeyip dik durmasaydık 25 Aralık operasyonun yapılacağını da söyleyen Erdoğan, ''Başbakan nasıl alınacak, bakanlar nasıl alınacak bunların hepsi hazırdı. İddianameler o polisler tarafından hazırlanmıştı. Hatta bizden sonra kurulacak hükümet dahi hazırdı. Kimin Başbakan olacağı, kimlerin bakanlık yapacağı belliydi. Bunların hepsinin belgesi elimizde.'' dedi.

ÇOK ŞAŞIRTICI ŞEYLER ÇIKACAK

''17 Aralık sonrası inlerine gireceğiz dedik ve girdik.'' diyen Erdoğan paralel yapıyla ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı; ''Yolsuzluk kılıfı, yolsuzluk maskesi darbe niyetinin üzerini örtmeye yetmedi. Eğitimden, hizmetten, himmetten bahseden yapının birtakım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere dahi bulaştığını işte bugünlerde görüyoruz. Daha da fazlası çıkacak, zincir bunu gösteriyor, daha şaşırtıcı şeyler de görecek duyacaksınız . Zaten tek başına bunu planlayacak zeka ve kapasiteye de sahip değil. Sadece maşa olarak kullanıldılar. Biz bunların inlerine girmeye devam edeceğiz.

''BU YAPIYLA İŞ TUTANLAR İHANET İÇİNDE''

''Üzülerek söylüyorum ki bazı iş adamları da bu yapıyla iş tutuyor. Hani eskiden müzik kutuları vardı bozuk para atıp 3-5 dakika istediğiniz müziği dinlerdiniz. İşte bu paralel yapıya kim bozuk para atarsa kendi çıkarları için kullanıyor.'' diyen Erdoğan, ''Kim bunlar ile iş tutarsa bayrağına ve toprağına karşı ihanet içindedir. Bu çevrelerle iş tutanlar da asla başarılı olmayacaklarını umarım görürler. Bunlara giden her kuruş vatana ihanete gidiyor.'' dedi.

KANLI ELLERİNİ TEMİZLEYECEKLER

Ucuz ve kuru tehditler ile korkutmaya çalışanların 6-7 Ekim olaylarında ellerine yüzlerine bulaşan kanı temizleyeceğini söyleyen Erdoğan, artık tehditler ve kirli ittifaklar ile çözüm sürecinin rayından çıkmayacağını söyledi.

SARAY ELEŞTİRİLERİNE CEVAP!

''Cumhurbaşkanlığı sarayı ile ilgili giderken 'sarayı da aldı götürdü' diyorlar. Ya bu sarayın tekerliği yok. Buralar millete hizmet edecek. Buraya şu kadar para harcanmış diyorlar.'' diyerek Saray eleştirilerine cevap veren Erdoğan, ''İngiltere'de saray restorayona giriyor ayrılan para ne biliyormusunuz 5 milyar dolar. Onların gazetelerinde yaygara görüyormusunuz.Geçenlerde Cameron'a da sordum 'Oluyor mu sizde öyle yaygara' diye ''hayır' dedi. 'Bunlar normal şeyler' dedi. O yüzden yineliyorum Cumhurbaşkanlığı Sarayı bizim itibarımızdır, itibardan da tasarruf etmek doğru değildir.'' diye konuştu.

 

 

Kaynak : Haber7

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.