1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan HDP'ye sert sözler!
Erdoğan'dan HDP'ye sert sözler!

Erdoğan'dan HDP'ye sert sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani saldırılarıyla ilgili Türkiye'nin suçlandığını söyleyerek HDP'yi suçladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP'ye sert sözler! IŞİD'in Kobani'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Erdoğan, bu saldırıyla Türkiye'yi ilişkilendirilmek istendiğini söyledi. İsim vermeden HDP'yi eleştiren Erdoğan, bu partiye destek verenlerin bugün yaşananları iyi görmeleri gerektiğini kaydetti.

Erdoğan, Anadolu Aslanları İş Adamaları Derneği'nin (ASKON) Haliç Kongre Merkezi'ndeki geleneksel iftar programına katıldı. Dünyanın kalbinin Anadolu'da attığını belirten Erdoğan, "Bu nasıl tarih boyunca böyleyse, bugün de aynı şekilde gerçektir. Bilhassa buranın sakinleri olarak bizlerin Anadolu'yu iyi anlamamız, onun şahitliklerine iyi bakmamız, gördüklerimizden gerekli dersleri çıkarmamız gerekiyor" diye konuştu. 

 

"TRİBÜNDEN İZLEYEMEYİZ"
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün de bilhassa Türkiye'nin güney bölgesinde yeni bir Sykes-Picot düzeninin adım adım inşa edilmeye çalışıldığına şahit olunduğunu belirterek, şöyle devam etti: 
 
"Suriye ve Irak'ta yaşanan olaylar, sadece bu olayların ve içinde cereyan ettiği bu ülkelerin kendi iç dinamikleriyle değerlendirilemez. Burada, hem ülkemizin hem tüm bölgenin geleceğini şekillendirecek mühendisliklerin uygulamaya çalışıldığını görüyoruz. Bölgenin sosyolojisine, tarihine ve yapısına yabancı projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor. Bölgede adeta ölümü gösterip sıtmaya razı etme stratejisi izleniyor. Hangi adla ortaya çıkarsa çıksın, kendini neye izafe ederse etsin, terör örgütlerinin bu süreçte bir manivela gibi kullanılmasına fırsat veremeyiz. Bizim bu kurguyu görmezden gelmemiz asla ihmal edilemez. Bu yokmuş gibi davranmamız asla mümkün değildir."
 
KOBANİ SALDIRISINI LANETLEDİ
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DAEŞ terör örgütünün Kobani'de bu sabah gerçekleştirdiği saldırıya değinerek, şunları söyledi: 
 
"Masum sivilleri hedef alan bu saldırıyı, en güçlü bir şekilde lanetliyor, telin ediyoruz. Biz, bugüne kadar ülkemize sığınan, yardıma ihtiyacı olan, Türkiye'yi güvenli bir liman olarak gören hiç kimseye kapımızı kapatmadık, sırt çevirmedik. Nitekim olayın hemen ardından, bu saldırıda yaralanan tüm Suriye vatandaşları, ülkemize getirildi. Yaklaşık 130 civarında yaralı, hastanelerimizde tedavi altına alındı. 

İSİM VERMEDEN HDP'YE YÜKLENDİ

Bu menfur saldırı sonrasında, bilhassa bölücü örgüte müzahir çevrelerin, yani siyasi partinin ileri gelenlerinin hiçbir ilke, ahlak ve sınır tanımadan ülkemizi hedef alan bir iftira ve karalama kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Hiçbir temeli olmayan, tamamen safsatadan ibaret olan bu ithamlarla 6-7-8 Ekim olaylarından hiç ders çıkarılmamışçasına milletimizi provoke etmeye yönelik bir çalışma yapılıyor. Bakın buradan bir kez daha açık ve net olarak ifade etmek istiyorum. Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek, kimsenin hakkı da haddi de değildir. 

"KENDİLERİNİ SORGULAMALIDIRLAR" 
 
Türkiye'nin hasmı bazı uluslararası lobilerin ve Esed rejiminin manipülasyonlarına alet olanlar, öncelikle kendilerini sorgulamalıdırlar. Türkiye partisi olmanın yolu, bu çevrelerin taşeronluğunu yapmaktan değil, bu ülkeye gönül ile bağlı olmaktan ve ülkesine değer vermekten geçer. Ben herkesten aklıselim ile hareket etmelerini bekliyorum. 

"TÜRKİYE PARTİSİ İCRAATLA OLUR"

Lafla Türkiye partisi olunmaz, icraatla olunur. Türkiye partisi olduklarını iddia edenlere karşı iltifat gösterenler de işte bu son olaylarda da Türkiye'yi uluslararası bir terör örgütüyle aynı kefede gösterme cehaletinin içerisinde olanlarla aynı safta olduklarını bir kez daha görsünler. Vatandaşlarımızın yalan, iftira ve kara propagandayla siyaset yapmak isteyenlerin çağrılarına prim vermeyeceğine inanıyorum. Bu çağrıyı yapanlardan da üzerilerindeki sorumluğunun bilinciyle hareket etmelerini, artık terörle aralarına mesafe koymalarını bekliyorum." 

internethaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.