1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'dan paralel tabana uyarı
Erdoğan'dan paralel tabana uyarı

Erdoğan'dan paralel tabana uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan paralel tabana uyarı, “Paralelde ısrar edenler, başlarına gelecekleri kabul ediyor demektir”

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyarısında şu konular yer aldı;

"Bölücü örgütün paçavralarını taşıyanlar, Ermeni örgütlerinin yandaşları ve Paralel Yapı'nın elemanları, yan yana, omuz omuza, kol kola ülkemizin aleyhine slogan atıyorlar, gösteri yapıyorlar. Hatta fırsat bulduklarında işi saldırganlığa kadar vardırıyorlar" dedi. Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nin 65. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni ve 61. Olağan Genel Kurulu'ndaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


STV'NİN EKRAN YÜZÜ PARALEL YAPIYI ANLATTI


İHANETTE BİRLEŞTİLER: Bölücü terör örgütünün mensupları ve destekçileri hem ülke içinde hem de dışarıda, Türkiye'nin aleyhine ne varsa hepsinde en başta yer alıyorlar. Şimdi Paralel Devlet Yapılanması dediğimiz ihanet şebekesinin mensupları da bunu yapıyorlar. Aynı saftalar. Hiç farklılık yok. Hatta fırsat bulduklarında işi saldırganlığa kadar vardırıyorlar. Bunun için ben her fırsatta yerli ve milli vurgusu yapıyorum. Şayet yerli değilseniz, şayet milli bir duruşunuz yoksa Paralel Yapı gibi ruhunuzu ve bedeninizi başkalarının emrine vermişseniz, sizi kendi ülkeniz aleyhine de bağırtılar, kendi ülkenize karşı silah da çektirirler.

YAPAMAYACAKLARI KÖTÜLÜK YOK: Adana'daki MİT TIR'ları meselesinde, bu yapının elemanları, kendi ülkelerine silah çektirme ihanetini sergilemişlerdir. Onların iddia ettiklerinin aksine, şayet Türkiye bir hukuk devleti olmasaydı, bu ihanetin cezası çok başka olurdu. Türkiye, onlara rağmen bir hukuk devleti olarak kalmayı başardığı için, şu anda hesabı mahkeme önünde veriyorlar. Bu sıradan bir mesele değildir. Ülkemizin tarihindeki en açık, en aleni, en cüretkâr ihanet teşebbüslerinden birini gerçekleştirenlerin, bu devlete ve bu millete yapamayacakları kötülük yoktur. Bunun içinde yargı, güvenlik güçlerimiz, medya yer aldı mı? Aldı. Peki, bunların takipçisi olmayacak mıyız?

İBADET TİCARET İHANET: Amerika'da bir enstitüde konferans vereceğim. Salonun önüne geldik baktık karşıda PKK bayrakları, bir tarafta ASALA. Bir de baktık ki bir tarafta PDY. Bunlar ne zamandan beri dost oldular? Ne zamandan beri ahbaptılar? Halen gaflet içerisinde olan o samimi kardeşlerimiz... Tabanı ibadet diyoruz ya... O tabanı ibadette kalan kardeşlerimiz temenni ederim ki bu işten kurtulurlar. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavan ihanet.

KİŞİLİKSİZ ROBOTLAR: Türkiye'yi terör örgütlerine yardım eden bir ülke gibi göstermeye çalışanlar, bugün kendileri terör örgütü olarak tescillenmişlerdir. Paralel ihanet şebekesinin ülkemize verdiği zarar çok büyüktür. Türkiye'nin, bilhassa son çeyrek asrının en parlak beyinleri, bu örgüt tarafından adeta iğfal edilmiş, şahsiyetsiz, kişiliksiz, riyakâr robotlar haline dönüştürülmüştür. Ortaya çıkan bunca ihanet belgesine rağmen hala bu yapının içinde kalmakta ısrar edenler, hiç kusura bakmasınlar, başlarına gelecekleri kabul ediyor demektir.

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.