'Erken kalkın, akçeli işlerden uzak durun'

'Erken kalkın, akçeli işlerden uzak durun'

AK Parti, yeni seçilen il başkanı ve il yönetimlerini Ankara'da uyardı: Telefon hep açık olsun. İmar konuları sizin işiniz değil.

AK Parti, kongrelerde seçilen yeni il başkanı ve il yönetimlerini Ankara'ya çağırıp eğitimden geçirmeye başladı. Bugüne kadar 35 başkan ve il yönetimi bu toplantılara katıldı. Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun başkanlığında yapılan toplantılarda halk ve seçmenle ilişkilerin nasıl olması gerektiği anlatılıyor, seçime dönük uyarılarda bulunuluyor. Toplantılarda yapılan uyarılar şöyle:

ERKEN KALKIN
Siz ilinizin genel başkanı sayılırsınız. Sorumluluğunuzu ona göre ayarlayın. Siz 11.00'de kalkarsanız, ilçe başkanınız da uyur. Erkenden kalkıp, yol alacaksınız. Telefonunuz da sürekli açık olacak.

BÜROKRATLAR İLE MESAFE
İldeki bürokratlarla ilişkilerinizi mesafeli sürdürün. Ayrımcılık ve kayırmacılık yapmayın. Bürokrasiyle vali ve kaymakamlıkla ilişkileriniz nezaket ölçüsünde olsun. Sadece onlarla ilişki sürdürmeyin, Bürokrasiye müdahale etmeyin.

BASINI TAKİP EDİN
Siyaset boşluk kaldırmaz. Tüm sorunlarla yakından ilgilenin. Basını yakından takip edin, eksik ve eleştiri noktalarını gidermeye çalışın.

AKÇELİ İŞLERDEN UZAK DURUN
Akçeli işlerden uzak durun. Örneğin il başkanının tapu müdürü ile görünmemesi gerekir. İmar ve diğer konular sizin işiniz değil. Siz ilin genel sorunlarıyla ilgilenin, çözüm arayın, yardım isteyin.

HALKLA BİRLİKTE OLUN
Zenginlerle değil, yoksulla halk ile birlikte olun. Onlar ile oturup kalkın. 

Kaynak : Sabah

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.