Eyüp Beyhan: Yeni Bir Dünya Kuracağız

Eyüp Beyhan: Yeni Bir Dünya Kuracağız

Genç Memur-Sen Uluslararası Arapça Konuşan Öğrenci Temsilcilerini Buluşturdu

Genç Memur-Sen öncülüğünde Uluslararası Arapça Konuşan Öğrenci Temsilcileri bir araya geldi. Programa ülkemizde lisans, yüksek lisans ve doktora birçok ülkeden öğrenci katıldı. Ayrıca programda Filistin Dışındaki Alimler Heyeti Derneği Genel Başkanı Şeyh Muhammed Mousa tarafından “Peygamberimizin Hayatının Gölgesinde Hz. Peygamberin Hayatını Anlamak ve Yaşamak” konulu sunum gerçekleştirdi.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, İslam dünyasının yaşan sorunların çözümü için gençlere büyük görevler düştüğünü belirtti. Konuşmasına katılımcılara, katılımlarından dolayı memnuiyetini belirten Kaya, “İslam dünyasının bir olması ve beraber olması, diri olması çok önemlidir” dedi

 

1ocakgencmemursen4

 

“İSLAM DÜNYASI UYANIK OLMAK ZORUNDADIR”

İslam Dünyası’nın birtakım problemlerle mücadele etmek zorunda olduğuna dikkat çeken Kaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bunların birincisi; tefrika düşüncesidir. İslam Dünyası kavmiyetçilik düşüncesi ile binlerce yıllık kardeşlik hukukuyla bir arada olmuş ve bizleri güçlü kılan bir anlayış geliştirmiştir. Buna rağmen batının şırınga ettiği tefrika düşünceleri bizi bugün zayıf duruma düşürmüştür. İkinci hastalığımız ise cehalettir. Üniversiteli kardeşlerimizin hem İslami ilimlerle hem de pozitif ilimlerle birlikte götürerek ve bunları da iyi bir yabancı dille perçinleyerek güçlü bireyleri yetiştirip, yetiştirdiğimiz bu bireyler üzerinden İslam dünyasını geliştirmemiz gerekiyor. Üçüncü hastalığımız ise yoksulluk hastalığıdır. Bugün dünya yer altı ve yer üstü zenginliklerine baktığımız zaman çoğunluğu İslam Dünyası’nda olmasına rağmen bu coğrafyalarda fakirlik hüküm sürmektedir. Batı dünyası da bu kaynakları sömürerek zenginleşiyor, fakirliği ise Müslümanlara kalıyor. Müslümanların ve İslam Dünyası’nın bu konuda uyanık olması lazımdır. Sömürü olarak değil, bu kaynakların yöneticisi olmalı ve bu zenginliklerden elde edilenleri ihtiyaç sahiplerine adil bir şekilde dağıtmalıdır” diye konuştu.

 

1ocakgencmemursen3

 

“BİRLİKTE YENİ BİR DÜNYA KURACAĞIZ”

Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan 81 ilde örgütlenen Genç Memur-Sen’in çağın sorunlarına çözüm üretecek bir okul olduğunu belirterek, “İlim, bilim, teknoloji, sosyoloji, diplomasi, ekonomi, edebiyat okumalarıyla ve her yönüyle kendini geliştiren gençler yetiştiriyoruz. Bu bilinçle el ele vererek, her alanda en iyisini yapan bir toplum inşa edeceğiz. Adalet ve özgürlüğün hâkim olduğu bir dünyayı biz gençler kuracağız” ifadelerini kullandı.

 

1ocakgencmemursen6

 

“Genç Memur Sen; umutları taze, gönlü heyecan dolu, inancı güçlü, çağını iyi okuyan, zamanın ruhuna sahip gençlerde oluşuyor” diyen Beyhan, “Yarım asırlık medeniyet geleneğimizin varisleri olarak, Gazze’nin, Kudüs’ün, Filistin’in, Bosna’nın, Doğu Türkistan’ın, Şam’ın, Bağdat’ın, Araka’nın kısacası bütün İslam diyarını emanet kabul ediyoruz. Bu anlayışla yeryüzünün tüm mazlum gençliğine sahip çıkmak için çalışıyoruz, çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

1ocakgencmemursen5

 

Protokol konuşmalarının ardından Filistin Dışındaki Alimler Heyeti Derneği Genel Başkanı Şeyh Muhammed Mousa katılan gençlere “Peygamberimizin Hayatının Gölgesinde Hz. Peygamberin Hayatını Anlamak ve Yaşamak” konusunda sunum gerçekleştirdi.

 

1ocakgencmemursen2

 

1ocakgencmemursen1

 

1ocakgencmemursen

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.