1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Eğitim-Bir-Sen Fark Attı!
Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Eğitim-Bir-Sen Fark Attı!

Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Eğitim-Bir-Sen Fark Attı!

Eğitim-Bir-Sen Tokat 2 No’lu Şube Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Açık Ara Farkla Yetkili Sendika Oldu. Şube Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ

A+A-

Eğitim-Bir-Sen Tokat 2 No’lu Şube Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Açık Ara Farkla Yetkili Sendika Oldu. Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ, bu büyük başarıya imza attı. 

Eğitim-Bir-Sen TOKAT 2 NO'lu Şube 25 Temmuz 2015 tarihinde 1. olağan kongresini yaparak 4 akademisyen ve 3 idari personelle Üniversitede aktif, profesyonel ve bağımsız sendikacılık anlayışını sahaya taşıyarak 9 ay gibi bir süre içinde başta şube başkanları Yrd. Doç. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ olmak üzere 7 kişilik yönetim kurulu üyeleri haftanın bir günü yasal olan  “sendikal izinlerini” çok verimli bir şekilde kullanarak ilçeleri 2 şer defa ziyaret ederek, kampüste çalışmalarına devam ettiler. Kampüs içinde de tüm fakülte ve Yüksekokul çalışanlarının istek ve sıkıntılarını dinlediler. Bu süreçte akademik ve idari personelin sorunlarını Üniversite yönetimine iletip çözüm noktasında sendika olarak ortak aklı kullanarak sorunların çözüleceğine olan inançlarının tam olduklarını ifade ettiler. Bu ilkeli ve kararlı duruşlarıyla Eğitim-Bir-Sen Tokat 2 no’lu Şube 9 ay gibi kısa bir zaman içinde tüm üniversite çalışanlarının dikkatlerini üzerlerine çekmiş ve çözüm adresinin kendileri olduğuna onları inandırmıştır. 24 Nisan 2016 yılında Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN Tokat 2 No’lu şubenin çalışmalarını yakından takip ettiğini, şube başkan ve yönetim kurulu üyelerinin üstün gayretlerinin genel merkez tarafından da takdir edildiğini ifade etmişlerdir. Tokat 2 No’lu şube bu azimli çalışmasının ürünlerini bu yıl % 26 lık bir üye artış oranı göstererek Üniversitede 503, Kredi yurtlarla beraber toplamda 620 üyeye ulaşarak başarısını taçlandırmıştır.  Tokat 2 no’lu şubenin başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet DEMİRTAŞ yetkiyi almalarından ötürü düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Bu başarının arkasında disiplinli çalışma, işbirliği ve profesyonel sendika anlayışını sahaya taşıma vardır. Şube başkanı olarak bu başarının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sendikacılıkta bundan sonrası için hedefimiz sadece sayısal artışla sendikacılığı ön planda tutan değil, bilakis üyelerimizin ve üniversite çalışanlarımızın özlük ve özgürlük mücadelesinde onların yanında yer alarak sorunlarına çözüm üretmek için olanca gücümüzle çalışmak olacaktır. Ayrıca biz sadece sendika değil, aynı zamanda bir sivil toplum örgütüyüz. Nerede bir mazlum ve mağdur varsa onun sesi ve destekçisiyiz. Bu uğurda şuurlu ve ayakları yere basan, fikri ve vicdanı hür, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen, kuruş değil, duruş sendikacılığını daha fazla önemseyen, geçmişiyle ve değerleriyle barışık, inandığı doğruları dile getirmekten asla vazgeçmeyen, gücünü ve kararlılığını üyelerinin sadık ve vefakâr duruşuyla alan, 21. Yüzyılın ilk çeyreğinde gelecek yıl 25. Yılını kutlama hazırlıkları yaparak Memur-Sen’le birlikte 1 Milyon üyeye ulaşıp Türkiye’nin ve dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olduğunu ispatlayan bir kurum olarak inşallah önümüzdeki süreçte çalışanlarımızın sendikamıza aidiyet, sadakat duygusunu en yüksek noktaya taşır, her bir üyemizin bizim için ayrı bir değer olduğunu ve büyük bir aile olduğumuzu unutmaz, tüm sevenlerimizi mahcup etmez ve öncü medeniyet, güçlü sendika ve büyük Türkiye idealine katkıda bulunarak tarihteki yerimizi alırız.” Diyerek duygularını ifade ettiler.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.