Genç Memur-Sen: "Dünya > 5" dedi

Genç Memur-Sen: "Dünya > 5" dedi

Genç Memur-Sen: Dünya 5'ten Büyüktür

10 Aralık İnsan Hakları Günü'nde Genç Memur-Sen tarafından organize edinilen eylem, "Dünya 5'ten Büyüktür" sloganıyla bugün gerçekleşti. 

Genç-Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan'ın dile getirdiği açıklamalardan satır başalrı: 

  • "Dünya 5ten Büyüktür"
  • Dünya İnsan Hakları Günü  Memur Sen Gençliği BM önünde: Ayağa kalk insanlık! 
  • Bizler gücün ve güçlünün egemen olduğu mevcut dünya düzenini reddediyoruz 
  • Birleşmiş Milletleri, Avrupa birliğini ve işbirlikçilerini bir kez daha kınıyoruz 
  • Batı için insaninsanın kurdu olabilirama bizim için insan ancak insanınkardeşidir 
  • Birleşmiş milletler, küresel güçlerin oyuncağından başka bir şey değildir. 

Genç Memur-Sen, Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde, Müslümanların yaşadıkları coğrafyalarda yaşanan zulme dikkat çekmek amacıyla protesto eylemi gerçekleştirdi.
 
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle yapılan eylemde açılan fotoğraf sergisi, İslam coğrafyasında yaşanan zulümleri gözler önüne serdi. Eyleme farklı ülkelerden gelen gençler de destek verdi. BM önünde toplanan Genç Memur-Sen üyeleri, “Dünya Beşten Büyüktür” sloganını atarak, “Dünyada zulüm kol geziyor, BM yine yan çiziyor”, “Zalim vuruyor, BM susuyor” yazılı İngilizce, Arapça ve Türkçe dövizlerle savaş alanlarında çekilmiş fotoğraflar taşıdı. Eylemde Arapça, İngilizce ve Türkçe basın açıklaması yapıldı.

 
Türkçe basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Müslümanların katledilmesine seyirci kalan Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve işbirlikçilerini kınadı.
 

Gücümüz Yetene Kadar Zulme Direneceğiz
 
Mazlumların yalnız olmadığını haykırmak için eylemi düzenlediklerini belirten Beyhan, “Bugün 10 Aralık İnsan Hakları Günü. Biliyoruz ki bugün batılı ülkeler ve Birleşmiş Milletler insan hakları ihlallerini bir kınama ile geçiştirecek. Söylemden öteye geçmeyen, samimi olmayan kınamalar yapılacak. İnsanlık, özellikle de Müslümanlar kan denizinde boğulurken, Batı dünyası bildik nakaratlarını tekrar edecek. Bizler, tarihin en adaletsiz savaşlarından birinin yaşandığı Suriye’de, seçilmiş hükümete karşı darbe yapılan Mısır’da, ambargo altında inleyen Gazze’de, mezhep savaşına sürüklenen Irak’ta öldürülen ya da ölümü bekleyen mazlumların yanındayız. Gücümüz yetene kadar zalimlerin zulmünü haykıracağız. Yurtlarından sürülmüş Filistinlilerin ve Arakanlıların, toprakları gasp edilmiş doğu Türkistanlıların sesi olmak için meydanlardayız. Bosna, ırak, Afganistan, Arakan, Libya, Somali, Bangladeş, Suriye, Mısır, Doğu Türkistan ve daha nice mazlum coğrafyalarda acının ve zulmün fotoğrafları büyürken, batı dünyası, küresel efendiler ve onların kuklaları suskun. Onlar insanlığa ihanet içerisindeler” dedi. 

Din, Dil, Irk Ayrımı Yapmıyoruz
 
Dini, ırkı, kimliği, milliyeti ne olursa olsun, her kim zulme maruz kalırsa kalsın, aynı tepkiyi vermeye devam edeceklerini ifade eden Beyhan, “Batı için insan insanın kurdu olabilir, ama bizim için insan ancak insanın kardeşidir.  Biz buna inanıyor, buna destek veriyoruz. Yılardır mazlumlar katlediliyor, beşikteki bebekler, parklarda oyun oynayan çocuklar kurşuna diziliyor. Bu zulümlere Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve işbirlikçileri susuyor. Zalimlere karşı hep beraber mücadele edecek özgürlük için hep beraber ayağa kalkacağız. Daha iyi, yaşanabilir ve adil bir dünyanın inşası için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Açıklamanın sonunda, BM önünde toplanan Genç Memur-Sen üyeleri hep bir ağızdan “Dünya Beşten Büyüktür” sloganı attı. 

www.memurpostasi.com

1.jpg2.jpg3.jpg4-001.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.