Genel Başkan Yazgan SGK Başkanı Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Genel Başkan Yazgan SGK Başkanı Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Büro Memur- Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yüksel ile birlikte, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı İsmail Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

Genel Başkan Yusuf Yazgan görüşmede, yapılan reformların ardından ülkede uygulanan başarılı sosyal ve ekonomik politikalar sonucu sosyal güvenlik sisteminin yıldan yıla gelişme kaydettiğini söyledi. Ziyarette çalışma hayatı ve SGK çalışanlarının beklentileri üzerine konuları ele alındı.

Kamu görevlilerinin pandemiyle birlikte yeni beklenti ve taleplerinin olduğunu dile getiren Yazgan, sürecin en az hasarla atlatılması noktasında Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptıklarını ifade etti.

Genel Başkan Yazgan, kendilerinden ve ailelerinden fedakârlıkta bulunarak özveri ve gayretle, gecesini gündüzüne katarak, mesai mefhumu gözetmeden emek harcayan SGK çalışanlarının mali ve özlük haklarında yaşanan kayıpların biran önce verilmesi gerektiğini söyledi.

Yazgan sözlerini şu şekilde sürdürdü:  “Kurum personeli uzmanlaştırılmalı,  Sosyal Güvenlik Uzmanı kadroları bir an önce açılmalıdır. Kurumdaki kamu görevlilerimizin hakkı olan fazla mesai ücretleri, ikramiyeleri ve ek ödemeleri verilmelidir. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. 4/B’li olarak görev yapan personel en kısa sürede kadroya alınmalı ayrıca yıllık izinlerini kullanamayan memurun izinleri bir sonraki yıla devir edilmelidir ”dedi.

SGK’ya bağlı merkez ve taşra işyerlerinde Covid-19 salgını nedeniyle yayımlanan dönüşümlü ve esnek çalışma genelgesinin uygulanması konusunda düzensizlikler yaşandığını ifade eden Yazgan “ Ülke genelinde dönüşümlü ve esnek çalışma başlarken, riskin yüksek olduğu işyerlerinde gerçek anlamda koruyucu, yayılımı azaltacak şekilde dönüşümlü çalışma uygulamasına geçilmelidir” ifadesini kullandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı İsmail Yılmaz ise çalışanlarının COVİD-19 salgınına karşı en iyi şartlarda çalışmasını amaçladıklarını ifade ederek; “Sorunlar hiçbir zaman tek taraflı çözülemez. Bunun için sivil toplum örgütleri ile çözüm ortağı olmalıyız” dedi. Büro Memur-Sen’in çalışma hayatında önemli bir paydaş olduğunu vurgulayan Yılmaz, SGK çalışanlarının faydasına olacak her türlü talebi destekleyeceklerini söyledi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.