Günay Kaya’dan Batı’nın Çifte Standartlarına Tepki

Günay Kaya’dan Batı’nın Çifte Standartlarına Tepki

Günay Kaya’dan Batı’nın Çifte Standartlarına Tepki

Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, ESAM tarafından düzenlenen “I. Dünya Savaşı’nın 100. Yıldönümü: Emperyalizm ve İslam Dünyası” konferansına katıldı. Kaya, Batı’nın yıllarca hümanist olarak gösterildiğini, ancak gerçeğin çok farklı olduğunu ifade etti.

 

Ekonomik ve Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından düzenlenen “I. Dünya Savaşının 100’üncü Yıldönümü: Emperyalizm ve İslam Dünyası” temalı sempozyumu İstanbul’da başladı. Konferansta konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, batı dünyasının duruşuna eleştirilerde bulundu.  

 

“Batı’nın Hümanist Olmadığını Gördük”
Kaya, “Biz Batı felsefesini hümanist olarak okuduk. Ama gördük ki Batı hiç hümanist değil. Ormandaki aslandan daha vahşidir. Bu sempozyumda 33 yıllık saltanatı ile Abdulhamid Han’ı görmeden geçemeyiz. Batı birinci ve ikinci cihan harbinde kendi çıkarları için çatıştı ama en fazla zararı Osmanlı gördü. Arakan’dan Gazze’ye, Bağdat’tan Şam’a kadar kuşatma altındaki coğrafya, medeniyet coğrafyamız.  Petrol, doğalgaz 150 yıllık stratejik bir ürün ama bizim coğrafyamız ilk insanın ayak bastığı kadim bir coğrafyadır” diye konuştu.

 

08112014-2

 

Öte yandan Kaya, hayatı Siyonizme karşı mücadele ederek geçen büyük devlet adamı Erbakan hocayı da rahmetle andı.

 

Konferansa Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya’nın yanı sıra, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı M. Recai Kutan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek,  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda akademisyen, yazar ve araştırmacı katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.