Gündoğdu: Kavga Etmekten Vazgeçmeliyiz

Gündoğdu: Kavga Etmekten Vazgeçmeliyiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Mekke ve Kudüs’ün fethi dolayısıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen “Mekke’nin Fethinden Kudüs’ün Fethine Diriliş Gecesi 2” programında konuştu.

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, “Ümmet olarak İslam birliğini oluşturmaz, Türk, Kürt, Çerkez, Arap birbiri ile kavga etmeye davam eder, bu hastalıktan kurtulmazsa Batı’nın ekmeğine yağ süremeye devam ederiz” dedi.

 
 
Mekke ve Kudüs’ün fethi dolayısıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen “Mekke’nin Fethinden Kudüs’ün Fethine Diriliş Gecesi 2” programında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Biz Müslümanlar ve vicdanlı insanlar, artık Birleşmiş Milletlerden medet ummanın ölü gözünden yaş beklemek olduğunu kabul etmek ve yolumuzu ona göre çizmek zorundayız. Ümmet olarak İslam birliğini oluşturmaz, Türk, Kürt, Çerkez, Arap birbiri ile kavga etmeye davam eder, bu hastalıktan kurtulmazsa Batı’nın ekmeğine yağ süremeye devam ederiz” dedi. 

 

1ocakeldenele1


 
“ÖLÜ GÖZÜNDEN YAŞ BEKLEMEYELİM”
Birleşmiş Milletler’in Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti'nin kurulmasını reddeden bir karar vermesine tepki gösteren Gündoğdu, “Bu, Birleşmiş Milletler’in bu zamana kadar verdiği ilk çarpık karar değil, son da olmayacak. Biz Müslümanlar ve vicdanlı insanlar, artık Birleşmiş Milletler’den medet ummanın ölü gözünden yaş beklemek olduğunu kabul etmek ve yolumuzu ona göre çizmek zorundayız. Buradaki çarpık demokrasinin sonucu, batı uygarlığının nasıl bir bakışa sahip olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

 

1ocakeldenele4


 
“DEMOKRASİ HAVARİLERİ KATİL DEVLETE SESSİZ”
İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları hiçbir ülkenin tepki göstermemesini eleştiren Gündoğdu, “Terörist Devlet Gazze’ye saldırıyor, sözde insan haklarının merkezi olan ülkeler, utanmasalar terörist devlet İsrail'in bombasının düştüğü yerdeki yavrulara ‘Sizin orada ne işiniz vardı’ diyecekler. Saldırılar, saldırı olmaktan öteye geçmiş, hem altını oyuyorlar hem üstünü işgal ediyorlar. Vakit Kudüs'ü bütünüyle Yahudileştirme ve Mescid-i Aksa’yı yıkıp Haremi Şerif bölgesinde Siyon Tapınağı inşa etme faaliyetini sona erdirme vaktidir” ifadelerini kullandı.


1ocakeldenele3 


“SİYONİZM’E TEPKİ GÖSTERMEK İNSANLIK GÖREVİ”
"Bir Müslüman’ın Siyonizm’e karşı direniş göstermenin insanlık görevi olduğunu" ifade eden Gündoğdu, şunları kaydetti: "İslam medeniyeti, 'bütün insanlığın kurtuluşu olmayan kurtuluş, bizim değildir' medeniyetidir. Bir insanın ölümünü, kainatın ölümü görenlerin medeniyetidir. Bir insanın kurtuluşunu kainatın kurtuluşu gören medeniyettir. Mekke'nin fethi, Kudüs'ün fethi, İstanbul'un, ülke olarak Bosna'nın ya da başka ülkelerin fethi… Ya bu fetihlerden önce ya orada yaşayan insanların gönlü fethedilmiştir ya da fetihten sonra adil bir yönetimle insan haklarına titizlikle uyulmuştur. Bugün batı emperyalizminin hakim olduğu hiçbir yerde bu adaleti görmemiz mümkün değil.”


 
“KAVGA ETMEKTEN VAZGEÇMELİYİZ”
İslam coğrafyalarında yaşanan zulümleri hatırlatan Gündoğdu, “Ümmet olarak İslam birliğini oluşturmaz, Türk, Kürt, Çerkez, Arap birbiri ile kavga etmeye davam eder, bu hastalıktan kurtulmazsa Batı’nın ekmeğine yağ süremeye devam ederiz. Bu bir sorumluluktur. İslam medeniyeti ‘bütün insanlığın kuruluşu olmayan kurtuluş bizim değildir’ anlayışıyla inşa edilmiştir. Bizde bu anlayışla hareket etmeliyiz” dedi.

 

1ocakeldenele5


 
“YETİMLER BİZE EMANET”
Gündoğdu, yetimler konusunda davetlileri hassasiyete davet ederek, “Yetimler bize emanet. En güzel kazanç bir yetime sahip çılan kazançtır. 400 bine yakın yetim var. Bunlara eğer biz sahip çıkmazsak, organ, fuhuş mafyasının ağına düşerler. Bu herkesin boynun borcudur” ifadelerini kullandı.

 

Elden Ele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Daloğlu yaptığı konuşmada, Kudüs davasının Müslümanların imtihanı olduğunu, imtihanı kazanmak için birlikte hareket etmek, kardeş kavgasına son vermek olduğunu söyledi.

 

1ocakeldenele2

 

Filistin 1948 İslami Hareket Başkan Yardımcısı Hüsam Ebu Leyl de etkinlikte bir konuşma yaparak, “Bizler Kudüs’ü muhafaza eden Osmanlı’yı, Kudüs’e sahip çıkan Abdulhamid Hanı unutmadık. Şimdi İsrail işgalci politikaları ile Mescid-i Aksa’ya Müslümanların girmesine engel oluyor, Müslümanların namaz kılmasına izin vermiyor. Bundan kurtulmanın yolu yeniden birlik olmaktan geçiyor” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.