Gündoğdu ve EBS Ailesi, Yetimlere Sahip Çıktı

Gündoğdu ve EBS Ailesi, Yetimlere Sahip Çıktı

Gündoğdu ve EBS Ailesi, Yetimlere Sahip Çıktı

Eğitim-Bir-Sen 8. Türkiye Buluşması, şube yönetimleri ve ilçe temsilcilerinin katılımıyla Antalya’da yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, önemli mesajlar verdi.

Yetimlere Sahip Çıkmak Boynumuzun Borcu
 
Bugün 400 milyondan fazla yetim olduğunun altını çizen Ahmet Gündoğdu, “Yoksulluk toplumların yüzde 99’unun başının belası. Organ mafyaları onlara musallat olmuş. Fuhuş mafyası öyle. Misyonerlik ayrı bir bela. Geçen yıl İHH ile her sınıfın bir yetim kardeşi olsun projesini yürüttük. 7 bin yetime ancak ulaşmışız. Bu, beklentilerimizin çok altında olan bir sayı. Bu sene resmi sözleşme imzaladık. Hedef en az 50 bin. İkinci bir projemiz, gücü yeten her üyemizin bir yetimi olsun. Yetimlere sahip çıkmak boynumuzun borcu” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Gündoğdu'dan Örnek Davranış!

Gündoğdu, şu ana kadar yapılan yardımlar için teşkilatına teşekkür etti. Genel Başkan Gündoğdu, kendisi bizzat örnek bir daranış sergileyerek, İHH ile ortak yürütülen "Yetim Sponsorluğu Kampanyası"  kapsamında her ay 10 yetime sponsor olacağını açıkladı. Teşkilatından da, toplantıda bulunan yaklaşık 1600 kişiden, 1600 yetime sponsor olmaları konusunda destek olmalarını talep etti. Bu talep salondaki katılımcılar tarafından büyük destek gördü. 
 

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen, Dünya Mazlumlarına Sahip Çıktı 

Dünya mezunlarına sahip çıktıklarını belirten Ahmet Gündoğdu, “Mısır, Suriye, Filistin, Arakan, dünyanın neresinde olursa olsun mazluma el uzatıyoruz. Telafer’de kardeşlerimiz zulme uğradı, hemen maddi yardımda bulunduk. Türkmen olduğuna, Türk olduğuna bakmadık Suriye'den gelen kardeşlerimizin büyük çoğunluğu Arap, bir kısmı Kürt, bir kısmı Türk diye ayrımda bulunmadık. Sadece geçen yıl bir defada 600 bin TL yardım ettik. Kobani’den gelen kardeşlerimize 10 bin battaniye, 3 bin yatak alarak yardım ettik. Şu anda Gazze'ye bir okul ve bir hastane kampanyamız sürüyor, Filistinli kardeşlerimize, yetimlere de sahip çıkmak için karar aldık. Ümmet bilinci içinde destek kararı aldık. Bununda duyurusunu burada yapmış olayım” dedi.

www.memurpostasi.com 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.