Türk Sağlık-Sen'de Gençlik Buluşması Coşkusu! Gençler Sordu, Genel Başkan Cevapladı!

Türk Sağlık-Sen Gençlik Buluşması14-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Türk Sağlık-Sen’li gençlerimizin katıldığı buluşmamızın açılışını Genel Başkan Yardımcımız Ümit Turhan gerçekleştirdi. Toplantıda kürsüye gelerek gençlerimize seslenen Genel Başkanımız Önder Kahveci “Geleceğimizin teminatı gençlerimizle bir arada olmanın mutluluğunun yaşıyoruz. Geleceğimiz siz kıymetli gençlere emanettir. Haklı davamız, şanlı sendikal mücadelemiz, gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Tüm kamu çalışanı gençlerimizi, Türkiye Kamu-Sen çatısı altında sendikal mücadeleye, bir ve beraber olmaya çağırıyorum.” dedi.

Genç kamu çalışanları, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü ve taleplerinin karşılanması için yoğun bir mücadele yürüttüklerini dile getiren Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen olarak kamuda görev yapan genç arkadaşlarımızın sorunlarının çözümü ve taleplerinin hayata geçirilmesi için yoğun bir mücadele yürütüyoruz.  Kadroya geçmede mazeret tayini ve eğitim tayini gibi hakları kısıtlayan süreçlerin kaldırılması için mücadele ediyoruz. Gençlerimizin aile birliğine zarar veren bu sınırı kabul etmiyoruz.  Ekonomik sıkıntılar nedeniyle gençlerimiz gelecek kaygısı yaşıyorlar. Ücretlerin yeniden değerlendirilmesi, kamu çalışanlarına ocak ayında yeniden değerleme oranı olan % 58 zam ve %10 refah payı verilmesini zaruret görüyoruz” dedi.

Giyim yardımı gibi ödemelerini çok düşük olduğunu belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci, bu konuda bir çağrıda bulunarak “Giyim yardımları çok düşüktür. Bu  miktarlara çalışanların herhangi bir şey alması mümkün değildir. Biz bu giyim yardımlarını Bakanlığa verelim onlar üniforma, ayakkabı alıp çalışanlara versinler. “ dedi.

Mülakat konusuna da değinen Genel Başkanımız Önder Kahveci kamuda mülakata tam cepheden karşı olduklarını belirterek mülakatın tüm kamu kuruluşlarından kaldırılması taleplerini yineledi. Mülakatın yanında kamuda çalışanların beklediği bir diğer hususun atamalarda liyakat ve ehliyet olduğunu belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci “Sözleşmeli yöneticiliğe karşıyız. Kamuda yönetici atamalarında mutlaka objektif bir sınav yapılmalıdır, sınavı kazananlar kurulacak yönetici akademisinde belli bir süre eğitim görüp göreve başlamalıdır” dedi.

Konuşmasının sonunda Türk Sağlık-Sen’li gençlere sendikal çalışmalar için seslenen Genel Başkanımız Önder Kahveci Türk Sağlık-Sen’in geleceği sizsiniz.  Mücadelemizin zafere ulaşması için sizlere ihtiyaç var. Hayalleri gerçeğe dönüştürecek potansiyel güç sizsiniz sendikamızı yeni zirvelerle buluşturacağınıza inanıyor hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, sendikal mücadelenizde başarılar diliyorum.” dedi.  

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcımız Kemal Kazak toplu sözleşme ve mevzuat ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Gençlik buluşmasında daha sonra Çalışma Hayatında Genç Sağlık Çalışanları ve Kariyer Gelişimi, Genç Sağlık Çalışanlarına Yönelik, Ayrımcılık, Şiddet ve Mobbing konulu 1. Oturum Prof. Dr. Hayati Beşirli ve  Doç. Dr. Hasan Eşici  Genç Sağlık Çalışanlarının Yönetime Bakışları, Yönetimden Beklentileri, Sosyal, Özlük ve Ekonomik Hakları 2. Oturum Prof. Dr. Temel ÇALIK ve Prof. Dr. Yılmaz Yeşil tarafından gerçekleştirildi. Oturumlarda genç Türk Sağlık-Sen’liler yaşadıkları sorunları ve beklentilerini anlatarak önemli katkılarda bulundular.

Gençlik buluşmamızın ikinci gününde ise "Gençler Soruyor, Başkan Cevaplıyor" adlı söyleşi gerçekleştirilerek Genel Başkanımız Önder Kahveci gençlerin sorularının cevaplandırdı.

Gençlik Buluşmamız,  Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci’nin Türk Sağlık-Sen’li gençlere verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ettiği  ve sendikalar çalışmalarında kolaylıklar dilediği kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Türk Sağlık-Sen'de Gençlik Buluşması Coşkusu! Gençler Sordu, Genel Başkan Cevapladı!
Türk Sağlık-Sen'de Gençlik Buluşması Coşkusu! Gençler Sordu, Genel Başkan Cevapladı!
Türk Sağlık-Sen'de Gençlik Buluşması Coşkusu! Gençler Sordu, Genel Başkan Cevapladı!

Ekli Dosyalar

18 Ara 2023 - 21:18 - Memur Haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Postası değil haberi geçen ajanstır.