Ali Yalçın'dan Özgür Özel'e Tepki: Neresini Düzeltelim!

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın X Hesabında yaptığı paylaşımda "Sn.Özgür Özel N E R E S İ N İ D Ü Z E L T E L İ M ?" dedi.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın X Hesabında yaptığı paylaşımda "Sn. Özgür Özel N E R E S İ N İ D Ü Z E L T E L İ M ?" dedi.

Adamın biri "Kurban" konusunu anlatıyormuş:

Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah’a dua etmiş ve ’Yarabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim’ demiş... Dua tutmuş; Davut, kızının adını Ayşe koymuş... Gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş. Hz. Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş ve ’Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et’ demiş..."

Dinleyenlerden biri dayanamamış:

"Yahu bunun neresini düzeltelim...
Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, kurban edilen de keçi değil koç olacaktı!" demiş.

Sn. Özgür Özel konuşmanızın neresini düzeltelim bilemedim doğrusu..

4 dakikalık konuşmanızdaki tek doğru “En Büyük Yetkili Sendika Memur-Sen’in Toplu Sözleşme yapması ve kazanım üretmesidir.”

Danışmanlarınız ve teknik ekibiniz tarafından bil(meye)erek size ifade ettirilen yanlışları sizin için sıralayalım.

1- Toplu Sözleşme İkramiyesine siz “ALAMAYAN MEMURLAR ALSIN” diye dava açmadınız. Toplu Sözleşme İkramiyesi veya Toplu Sözleşme Desteği alan memurlar HİÇBİRİNİ ALAMASIN diye maddenin tamamına iptal davası açtınız.

2005 yılında da memurların almış olduğu sendika ödeneğini/toplu sözleşme primini/toplu sözleşme ikramiyesini iptal ettirmiştiniz. O gün ayıplamıştık ama ne yapmaya çalıştığınızı bildiğimiz için bugün aynı şeyi tekrar yaptığınızda yadırgamadık.

2-Toplu Sözleşme İkramiyesini “yetkili sendika üyeleri” alır demişsiniz. Toplu sözleşme ikramiyesinden Memur-Sen, Kamu-Sen ve KESK başta olmak üzere 11 hizmet kolunda 47 sendikanın toplam 2 milyon 200 bine yakın üyesi yararlanmaktaydı.

Sizin usul, esas bilmez anlayışınız ya da bilerek yapmış olduğunuz bu emek düşmanı davranışınız nedeniyle; baraj altı kalan 111 Bin üyenin ödeneği artmadı, neredeyse 2 Milyon 200 Bin kamu görevlisinin alacağı gitti.

3- Anaysa Mahkemesine ilişkin açmış olduğunuz davaya bakmadığınız gibi davanın sonucuna da bakmamışsınız anlaşılan. AYM bütün “kamu görevlileri toplu sözleşme ikramiyesi alır” kararı vermedi. Toplu sözleşme ikramiyesi ödenmesine ilişkin Kanun hükmünü iptal etti.

CHP olarak; emeği, emekçiyi ve emek örgütlerini korumadınız, kucaklamadınız, kundakladınız. Memurun alınterini hiç ettiniz.

Ana muhalefet partisi olarak, bütün siyasi partilere hazineden yapılan yardım (eşit) yapılsın diyemezken, CHP olarak yüzde 3 barajını geçtiğiniz için yıllık 1 Milyar 800 Milyon ₺ hazineden parti kasanıza para alırken, sendikanın kasasına değil üyenin kesesine alınmış parayı iptal ettirerek emekçiye zarar verdiniz.

Siz sendikalara parmak sallayalım, hesap soralım derken;
Aylık: 345₺
Yıllık: 4.150₺
Aylık Toplam: 750 Miyon ₺
Yıllık Toplam: 10 Milyar ₺

2 Milyon 200 Bin’e varan memuru mağdur ettiniz ve cebindeki parayı geri aldırdınız.

Cevap vermeye kalkmayın çünkü cevap verdikçe batarsınız. Belgeleriyle tek tek yayınlayıp, yorumlayayım isterseniz.
Kızarak, sendikayı suçlayarak atlatabileceğiniz bir durum değil, özür dileyerek içinden çıkabileceğiniz bir skandal bu. Hakikat ortada..

Eğer mağdur ettiğiniz 2 Milyon 200 Bin’i bulan memurdan özür dilemezseniz, bu ayıp size yeter!

10 Mar 2024 - 22:53 - Memur Haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Postası değil haberi geçen ajanstır.