Konu

Son dakika konu haberleri ve konu haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. konu ile ilgili 47 haber listeleniyor.

Konu Haberleri

Memur-Sen Heyeti Deprem Bölgesinde

Memur-Sen heyeti 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ‘Asrın Felaketi’nin ardından bölgenin son durumunu yerinde incelemek ve bölgede yaşamını sürdüren kamu...

Site aidatlarında 1 Ocak Endişesi Başladı

Yılbaşı itibarıyla sitelerde yeni aidat zamları belli olacak. Bazı fırsatçı site yönetimlerinin şimdiden yüksek zam taleplerinde bulunduğu belirtiliyo...

Diyanet-Sen Usulsüz Cezaya Geçit Vermedi

Diyanet-Sen Hukuk Müşavirliğince takip edilen bir davada, üyemize hangi mevzuat hükmü kapsamında savunmasının istenildiği ve hangi mevzuat hükmü kapsa...

Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı. Son başvuru tarihi 5 aralık 2023

Kurumlar Arası Geçişte Bir Kazanım Daha

Türk Sağlık Sen eşi polis olan üniversite personeli için Sağlık Bakanlığı’na geçişinin reddedilmesi işlemini durdurdu.

Kabine Toplanıyor! Gündem çok yoğun

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında toplanacak Bakanlar Kurulu, İsrail'in Gazze katliamları, 50+1 kuralının değiştirilmesi ve savaş uçağı Eurofighter...

Çukurova Üniversitesi'ne Öğretim Üyesi Alınacak

Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı. Son başvuru tarihi 4 aralık 2023

2023 döneminin vergi matrahına etkisi olmayacak

Enflasyon muhasebesi 2023 dönemi vergi matrahını etkilemeyecek. Gelecek yılın kar, zararı vergi matrahı tespitinde dikkate alınacak. Parasal olmayan k...

Adalet Akademisi Başkanlığı Kik Toplantısı Yapıldı

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı 2023 yılı 2. Dönem Kurum İdari Kurul Toplantısı, Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen'in ve kurum temsilcilerinin...

Eğitim İş’ten O Yönetmeliğe Dava

Eğitim İş sendikasından Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine dava açıldı.

Memur-Sen Heyeti Deprem Bölgesinde

Memur-Sen heyeti 6 Şubat tarihinde gerçekleşen ‘Asrın Felaketi’nin ardından bölgenin son durumunu yerinde incelemek ve bölgede yaşamını sürdüren kamu...

Bakan Güler'den 'zorunlu askerlik' açıklaması

Bakan Güler, zorunlu askerlik konusunda, "Önümüzdeki dönemde de yüzde 50 zorunlu, yüzde 50 profesyonel askerlik. Zaten şu anda bu oranları yakalamış d...

Kurum Dışı Atamalar Huzursuzluk Yarattı

Türkiye İş Kurumu merkez ve taşra teşkilatlarına diğer kurumlardan idareci ve yönetici atamaları, kurum personelinde huzursuzluğa yol açtı.

Genel Başkan Geylan'dan MHP'li Filiz Kılıç'a Teşekkür

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan Milli Eğitim Komisyon Başkanvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz...

Eğitim Bir Sen Eksik Düzenlemeyi Yargıya Taşıdı

Eğitim-Bir-Sen Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda yapılan değişikliğe karşı dava açtı.

Yazılı Sınavda 84 Alıp Mülakatta Elenmişti! Yeni Karar...

Türk Sağlık Sen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavında 84 puan alan üyelerine mülakatta 64 puan ver...

Çok sayıda fenomen için Yeni Operasyon Sinyali

Ticaret Bakanlığı, internetten sipariş verilen ürünlere yönelik etkin piyasa ve gözetim mekanizması için bu alandaki mevzuat düzenlemelerini tamamlayı...

Bakan Yusuf Tekin Meclis'te Sunum Yapacak! O Konular Merakla Bekleniyor

TBMM’nin bu hafta görüşmeler yapacağı Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sunum yapacak.

Bir Talebimiz Daha Kazanıma Dönüştü

MEB'in son kararını değerlendiren Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Eğitim-Bir-Sen eğitim çalışanlarının sesi, sorunlarının çözüm...

Eğitim Sen'den Öğretmen Seminerlerine Dava

Eğitim Sen Kasım 2023 ara tatilinde öğretmenlerin mesleki çalışmalarının çevrimiçi yapılmasına ve mesleki çalışma programına dava açtı.

Yeni Müfredatta Yapılan Şok Değişiklik!

Bakanlık tarafından yeni müfredatın hazırlanması çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Peki yeni müfredatta neler değişecek?

MEB Öğretmen Seminerleri Başladı! İşte İzlenecek Videolar!

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, 13-19 Kasım 2023 tarihleri arasında OBA üzerinden 6 videonun izlenmesi gerekiyor.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz