Hakimlerin kura tarihi belli oldu

Hakimlerin kura tarihi belli oldu

Hakimler ve Savcılar Kurulu, avukatlıktan hakim savcılığa geçenlerin kura tarihini belirledi

Hakimler ve Savcılar Kurulu, avukatlıktan hakim savcılığa geçenlerin kura tarihini belirledi.

HAKİMLER VE SAVCILAR KURULU'NDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Hakimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından, meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayan Avukatlıktan geçme 7. dönem adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları ile 4. dönem idari yargı hakimlerinin mesleğe kabul işlemleri tamamlanmıştır.

Mesleğe kabullerine karar verilen adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları ile idari yargı hakimlerin Kur'a töreni, 19/03/2018 tarihinde saat 15:00'da Beştepe Millet ve Kongre Kültür Merkezinde (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe/ANKARA) yapılacaktır. Kur'a töreni öncesi saat 14:00'da kokteyl programı olacaktır.

Mesleğe kabul edilen hakim ve cumhuriyet savcılarının zemin kat fuaye alanı ve büyük salona, daha önce ismini bildirdikleri bir yakınının ise birinci ve ikinci katta bulanan salonlara ve fuaye alanlarına yönlendirileceklerdir.

Mesleğe kabul edilen hakim ve cumhuriyet savcılarının saat 13:30'da cübbeleri ile birlikte Kur'a salonunda hazır olmaları gerekmektedir.

Mesleğe kabul edilen hakim ve cumhuriyet savcılarının cübbe dağıtımına ilişkin bilgiler Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.