1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. ADALET PERSONELİ

  4. İcra Memurlarının Mağduriyeti
İcra Memurlarının Mağduriyeti

İcra Memurlarının Mağduriyeti

SGK Personelinin yaşadığı mağduriyetler bitmiyor. Bilişim personeli, eczacılar, şefler, müdürler derken icra memurlarının da canına tak etti.

A+A-

Doğrudan vatandaşla çalışan ki bu vatandaş borcu-alacağı yüzünden bir şekilde canı yanmış ya da yanacak olandır, her gün birçok sıkıntıyla karşı karşıya gelen, çoğu kez polis eşliğinde görev yapan icra memurlarıartık seslerinin duyulmasını istiyor. Bakın onca gelen mail ve görüşten sadece birisinde ne diyor. Okuyun sizde hak vereceksiniz;

Sosyal Güvenlik Kurumunun Vadesi geçmiş Prim alacaklarının tahsilini yapan İcra Memurları olarak Mağduriyet içindeyiz Lütfen konuyla ilgi ufak bir araştıma yaparsanız gerçekliği sizde görürsünüz.

1-      İlerde ne kadar olur bilmiyorum ama şu an kişi başı ortalama 15.000 dosyanın bütün işlemlerinden sorumluyuz.(İstanbul- Ankara- İzmir-Bursa- … )

2-      Her dosyanın muhasebesi, hesaplamaları, aktarmaları bizden sorulur.

3-      Her dosyanın sayısız  evrağı  akla hayale gelemeyecek aykırılıkta arşiv ortamlarında itina ile elcağızlarımızla dosyasına tarafımızca iliştirilir.

4-      Her dosya için yapılması gereken bütün yazışmalar bizzat, uzman adayı bizlerce ifa edilir. (tapu, araç, e-haciz, maaş, uçak, gemi ve fiili haciz bildirileri,…)

5-      Önü arkası kesilmeyen haciz kaldırma işlemlerini bizden başkasının yapması mümkün değil.

6-      Yazışmaların bütün evrak tarih sayıları hassasiyetle yine bizim tarafımızdan verilir.(Bir İcra Memuru hem avukat hem arşiv hem evrak bilhassa her şeyden sorumlu bir memurdur)

7-      İşverenlerin bütün rehberlik hizmeti, öfke okları, zılgıtları, nazları tarafımızca karşılanır. (İcra işini yapıyoruz işimizin gereği borçlu vatandaşlarla uğraşıyoruz)

8-      Yapılandırma dönemleri kurum için İcra Memurlarının ve ilgili diğer personelin  performanslarının özel hayatları hiçe sayılarak  sonuna kadar kullanıldığı, tüketildiği bir ritüeldir.(Her iki yılda çıkan yapılandırmalar)

9-      Ebedi taksit seçeneğimiz olan ve her taksitin gerçekleşmesi için onlarca yazışmanın yapılması gereken 48. Madde taksit başvuruları yine bizden sorulur.(6183 sayılı Kanunu uyguluyoruz)

10-   İlanen tebliğ zamanın donduğu andır.

11-   Bütün bu yoğunluk ve daha binbir türlü  iş yükü arasında fiili hacizlerimiz aksatılmadan yerine getirilmek durumunda.(Kurum tarafından devamlı baskı altındayız fiili hacze çıkılması yönünde ve hiçbir ek ödeme almıyoruz )

12-   Elektronik ortamda yaptığımız işlemler  mehteran bölüğü gibi, bir ileri iki geri çalışan motivasyonumuza motivasyon katan, kurum sistemimizin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bütün bu işleri sadece 1 icra memurunun yapması bir zorunluluk. Aynı işi yaptığımız diğer kurumlardaki icra memurlarının bizim yaptıklarımızın ne kadarını yapmaktalar bilmiyorum ama  aldıkları ücret ve özlük hakları ile bizden oldukça üstün durumdalar.

NOT: "Beğenmiyorlarsa bıraksınlar" demeyin. Bu kişisel değil sistemin getirdiği sıkıntıdır. Kim çalışırsa çalışsın bu zorluklar herkesi bekliyor..

SGK Rehberi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.