1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İhanete karşı dokunulmazlık ilk adım olacak
İhanete karşı dokunulmazlık ilk adım olacak

İhanete karşı dokunulmazlık ilk adım olacak

İhanete sabretme dönemi bitti, dokunulmazlık ilk adım

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 24. Muhtarlar Toplantısı'nda Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bartın, Bingöl, Çorum, Erzurum, Kırklareli, Manisa, Siirt, Sinop, Şırnak, Tekirdağ ve Kırıkkale'den gelen muhtarlara hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

DOKUNULURSUNUZ: Unvanı milletvekili, ama kürsüden terör örgütünü savunuyor, onun ağzıyla konuşuyor, onun sembollerini taşıyor. Niye? Çünkü dokunulmazlığı var. Siz bu imkanı tutup da terör örgütünü desteklemek, terör örgütünün militanı gibi davranmak için kullanırsanız, kusura bakmayın, eninde sonunda dokunulursunuz. TBMM'de bu konuda sağlanan uzlaşmayı takdirle karşılıyorum. Önümüzdeki hafta bu işin Meclis süreci başlayacak ve kısa sürede mevcut dokunulmazlık dosyalarının tamamı yargıya intikal edecek.

BU TOPRAKLARIN PARTİSİ OLAMAZ: HDP, bırakın Türkiye partisi olmayı, bırakın benim Kürt kardeşlerimin temsilini, bu coğrafyanın tüm insanlarına ve değerlerine düşmanlık etmek üzere kurulmuş bir parti görünümde. Ülkemizin, insanlarımızın ne kadar kutsalı varsa hepsi bu partinin ve mensuplarının hedefi. Bayraktan, ezandan, camiden, İstiklal Marşı'ndan rahatsız olan, vatandaşlarımızın sakalından, kıyafetinden rahatız olan bir parti bu toprakların partisi olamaz. Türkiye'ye milletimize husumet besleyen herkesin bunları desteklediklerini, onlarla birlikte bize karşı eylem yaptıklarını gördüm. Paralel Yapı da bunların safına katıldı. El ele vermiş durumdalar.

SABRETME DÖNEMİ BİTTİ: Bütün bunlar karşısında sabretme dönemini artık geride bıraktık. Artık harekete geçme zamanı. İnşallah dokunulmazlık meselesi bunun ilk adımı olacak. Arkasından bu tür ihanet şebekelerinin kökünü kazımak için ne gerekiyorsa hepsi birer birer yapılıyor, yapılacak. Milletimiz, velev ki kendi içinden çıkmış olsun, bu mankurtları daha fazla taşımak zorunda değil. Kurtuluş Savaşımızı verirken nasıl net çizgiler çekerek işe başladıysak ve bu şekilde zafere ulaştıysak bugün de aynı noktadayız. Nedir bizim ölçümüz? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet... Yeni Türkiye'yi bu dört başlık üzerine kuracağız.

OPERASYONLAR DÖNEMİ: "Demokratik açılım" dedik, olmadı. "Milli birlik ve kardeşlik"' dedik, olmadı. "Çözüm süreci" dedik, yine istismar edildi. "Artık bunların hepsi bir kenara, çözüm sürecini de buzdolabına koyuyoruz" dedik. Şimdi operasyonlar dönemi. Operasyonlar döneminde bu iş bitecek. Çünkü bu milletin huzuruna kimsenin kast etmeye hakkı yoktur. Askerimizle, polisimizle, köy korucumuzla, hep beraber dayanışma içinde bu işi sürdüreceğiz. Eğer bunu başaramazsak yazıklar olsun. Bu millet güçlüdür ve bunu başarmaya da muktedirdir.

ÖZERKLİKÇİLİK OYNAYANLAR: Güneydoğu Bölgesi'ndeki çeşitli ilçelerde bir süredir ciddi yaşanan bu terör olayları, terör örgütünü şehir merkezlerinde uygulamaya çalıştığı yeni eylem stratejisi hamdolsun başarısız olmuştur. Şimdi artık iflastalar, çöktüler. "Bittik, battık. Nereye kaçacağız"' diyorlar. Telsiz dinlemeleri bunlar. Bütün bunların en önemli sebebi, bölge halkının tercihinin bölünmeden değil, milletimizin ve ülkemizin bir parçası olarak kalmaktan yana olmasıdır. Dünyada herkesin birlik ve beraberlik arayışı içinde olduğu bir dönemde terör örgütünün ısrarla ülkemizi ve milletimizi bölme peşinde koşmasının gerisindeki karanlık amacı, bölge halkı görmüştür. Kendi kendilerine özerklikçilik oynayanlar kaybetmiştir.

KANDİL'DEKİ BARONLAR: Bu terör eylemleri alenen Türkiye'nin ayağına çelme takma teşebbüsü, Türkiye'yi yavaşlatma, dikkatini ve enerjisini başka yönlere teksif etme çabasının ürünü değil mi? Bu uğurda öldürülen ve bir kısmı da kendi vatandaşımız olan Kürt gençlerinin ne bölge halkına ne milletimize ne ülkemize en küçük bir faydası olmuş mudur? Terörist sıfatıyla hayatını kaybeden bu Kürt gençleri ne uğruna öldü? Çoğunun mezarı dahi olmayacak bu gençlerin ölümü Kandil'deki terör baronlarının umurunda mı acaba?

İŞTE SİZE ÇÖZÜM

"Yaşatmak değil, sadece öldürmek için faaliyet gösteren terör örgütünü, tüm isimleri ve yandaşlarıyla bölgeden ve ülkeden söküp atmadan yaşanan acıların önüne geçemeyiz. Çözüm arıyorsanız, işte size çözüm. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlü şekilde tesis ettiğimizde gerçek çözümü bulmuş olacağız. İşte o zaman ne AP'nin rapor diye yayımladığı hezeyanlar, ne de sorunlu yerlerde akbaba gibi dolaşanlar Türkiye'yi durdurabilir."

 

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.