1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. MEMURLAR

  4. İhraç Hatalarının Düzeltilmesinde Son Tarih Yok
İhraç Hatalarının Düzeltilmesinde Son Tarih Yok

İhraç Hatalarının Düzeltilmesinde Son Tarih Yok

Memurların hata ile ihraç edilmesi gündemdeki yerini koruyor. Kurban Bayramı'nda memleketi Giresun'a giden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kamudan FETÖ iddiasıyla atılanlarla ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Kurban Bayramını memleketi Giresun'da karşılayan Canikli, Valilik bayramlaşma programının ardından AK Parti İl Binasında düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Başbakan Yardımcısı Canikli burada yaptığı konuşmada, 50 binden fazla FETÖ mensubunu kamudan attıklarını belirterek, "Hata yapmamak için çok titiz davranıyoruz bir kişinin bile adaletsizliğe uğramaması için çok hassasiyetle hareket ediyoruz" dedi.

Normal yollardan biz bu mücadeleyi belki yıllarca sürdürmemiz gereke bilirdi ama bir yangın var o yangının söndürüle bilmesi gerekiyordu OHAL ilan ettik ve KHK ile çok hızlı bir şekilde özellikle Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 40 yılda yerleştiği bu alanlardan kazımak için inanılmaz bir şekilde mücadele ediyoruz. En son çıkarılan kararname ile 50 binden fazla FETÖ mensubunu kamudan attık" ifadelerini kullandı.

Fetullahçı Terör Örgütüne mensup olmadığı halde yanlışlıkla kamudan çıkartıldığı noktasında talepler var. O talepler ileride valiliklere de yapılabilir ve nereden gelirse gelsin hangi siyasi partiden gelirse gelsin ciddiyetle bir kişinin bile haksız bir şekilde bir muameleye maruz bırakılması bir vebaldir bu vebale de biz girmek istemiyoruz" şeklinde konuştu.

"Şuana kadar gelen bilgiler çerçevesinde söylüyoruz hata payımız çok düşük olduğunu görebiliyoruz. Bu şekilde gelen talepler sınırlı ve onlar içerisinde de düzeltmeler yapıyoruz ve bu düzeltmelerde de bir süre sınırlamamız yok sonuna kadar ne zaman tespit etmişsek düzelteceğiz. Yani efendim şu kadar süre içerisinde başvurun eğer başvurmazsanız hakkınız yanar gibi bir yöntem izlemiyoruz. Eğer hata varsa o hatayı ne zaman tespit edersen hatayı düzelteceğiz ondan yana hiç kimsenin kuşkusu olmasın."

KHK ile kapatılan 53 Özel Okulun hata sonucu kapatıldığını ve yeni KHK ile tekrar açıldığını ifade eden Canikli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

"Bu konuda bakın daha öncesi KHK ile kapattığımız özel öğretim kurumunu FETÖ'cü olduğu için o gerekçeyle KHK ile kapattığımız 53 tane özel öğretim kurumunu daha sonra yaptığımız çalışmalarda ilgi ve bağlantıları olmadıkları anlaşıldı en son KHK ile onları sahiplerine iade ettik. Kompleksimiz yok ola bilir minimumda olsa en azda olsa hata insana mahsustur."


FETÖ'nün tüm kamudan kazınması, temizlenmesi ve aynı zamanda finans kaynaklarının kurutulması noktasındaki çalışmalara değinen Canikli, çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirtti.

Aynı çalışma biçiminin, aynı mücadele biçiminin bölücü terör örgütüne yönelik olarak da başlatıldığını vurgulayan Canikli, "Güvenlik öncelikli mücadelemiz uzun yıllardan beri devam ediyor biliyorsunuz, yine PKK terör örgütünde, devlette ona yakın, ona müzahir, ona eğilimli kim varsa onların da hepsini temizleyeceğiz, başladık zaten." diye konuştu.

Canikli, en son Kanun Hükmünde Kararnamede bu şekilde 80'den fazla kamu çalışanını devletten ayırdıklarını ifade ederek, "11 binden fazla öğretmen, yine diğer görevliler, PKK terör örgütüne müzahir olduğu konusunda elimizde bilgi, belge bulunan 11 binden fazla öğretmen açığa alındı, devamı da gelecek, en ufak bir taviz vermeyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Devleti bütün bu terör örgütlerinin hepsinden temizleyene kadar da bu mücadelenin sürdürüleceğine işaret eden Canikli, hiç kimsenin, hiç bir siyasi partinin, hiç bir organizasyonun, hiç bir devletin terör örgütlerini korumaya çalışmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Nurettin Canikli, mücadelenin terör örgütleriyle olduğunu vurgulayarak, "Terör örgütü mensuplarına yöneliktir, hiç kimse şu veya bu şekilde başka söylemler adı altında terör örgütleri mensuplarının korunması sonucunu doğuracak bir adım atmasın. Herkes hesabını, kitabını ona göre yapsın. Bu içerideki bazılarına sözümüz, sesleniyoruz ve dışarıda da bazı devletlere söylüyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum