İkisi De Müfettiş Ama, Maaş Farkı 1500 TL

İkisi De Müfettiş Ama, Maaş Farkı 1500 TL

MEB Müfettişleri "Maaş Adaleti" İstiyor. İkisi De Müfettiş Ama, Maaş Farkı 1500 TL

20.03.2014 tarih ve 140314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6528 sayılı Kanunla Milli Eğitim Bakanlığında istihdam edilen Bakanlık Denetçileri ile Eğitim Denetmenleri, “Maarif Müfettişi” unvanı altında birleştirildi

Mevcut yasal düzenleme ve fiili duruma göre görev unvanı, hizmet sınıfı, görev alanı, yetki ve sorumlulukları, ek göstergeleri aynı olan Maarif Müfettişlerinin özlük haklarında halen ciddi farklılıklar söz konusudur. Ekte sunulan maaş bordrolarından da görülebileceği gibi Maarif  Müfettişleri arasında Bin Beş Yüz Türk Lirasından fazla maaş farkı bulunmaktadır. 

Maarif Müfettişlerinin farklı özlük ve parasal haklarla denetim hizmeti sunuyor olmaları eşit işe eşit ücret ile hakkaniyet ilkesine uygun olmadığı gibi en genel anlamda hukuka da uygun değildir. Bu durum Maarif Müfettişleri arasında huzursuzluk yaratmakta, çalışma barışını ve verimliliği olumsuz etkilemektedir. 

İl Eğitim Denetmeni Maarif Müfettişleri 2015 yılına bu adaletsizliğin giderildiği müjdesi ile girmek istiyor. Milli Eğitim Şurasında bu yönde  alınan kararın  bir an önce uygulanması için hükümetine  güveniyor.

İŞTE o belge: 

11.jpg

www.memurpostasi.com

Yasal Uyarı: Bu yazının tüm hakları memurpostasi.com'a aittir. "www.memurpostasi.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.