"İmam Hatipler Deizme Kayıyor" Yalan Haber Çıktı - Başkan Karlıer Açıkladı

"İmam Hatipler Deizme Kayıyor" Yalan Haber Çıktı - Başkan Karlıer Açıkladı

Bugün Cumhuriyet Gazetesi tarafından yapılan "‘İmam hatipliler deizme kayıyor’ haberi sonrasında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Eğitim-Bir-Sen Konya 1 No'lu Şube Başkanı Nazif Karlıer de sitemize açıklamalarda bulundu.

Bugün Cumhuriyet Gazetesi tarafından yayınlanan "‘İmam hatipliler deizme kayıyor’ haberi kamuoyunda tepkilere neden oldu.

Haberde; "Konya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Gençlik ve İnanç” konulu çalıştayında, imam hatip öğrencilerinin dini bilgilerdeki tutarsızlıklar nedeniyle deizme kaydığı ve ders materyallerinin çocuklara uygun olmadığı sonucuna ulaşıldı" şeklinde bilgiye yer verilmişti.

Konu hakkında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında, söz konusu haberin art niyetli ve çarpıtma amaçlı sunulduğu, haberde geçtiği şekliyle bir sonucun olmadığı ifade edildi.

Eğitim-Bir-Sen Konya 1 No'lu Şube Başkanı Nazif Karlıer sitemize ulaşarak haber hakkında açıklamalarda bulundu ve olayın gerçek yüzünü ortaya koydu.

Başkan Karlıer: Yükselen Değer Olan İmam Hatiplerin Önünü Kesmek İstiyorlar

Başkan Karlıer, söz konusu haberin malum çevreler tarafından hazırlanmış kasıtlı ve çarpıtma bir yazı olduğunu söyleyerek şöyle dedi: "Basında yayınlanan içerikler aslında haber bile değil. Çünkü en ufak bir gerçeği yansıtmıyor. Birileri tarafından yükselen değer olan İmam Hatip Gerçeği karşısında, halkımızın gösterdiği teveccühü olumsuz etkilemek amaçlı art niyetli olarak hazırlanmış bir yazı. İnsani değerlerin ve güzelliklerin en güçlü şekilde eğitiminin verildiği yer olan İmam Hatiplere bu tür iftiralarla yakıştırmalarda bulunmak kimsenin haddine de değildir. Bizler yapmış olduğumuz ziyaretlerde İmam Hatip okullarında var olan güzel iklimi görmekteyiz."

Karlıer: Gençliğimizin daha sağlam temeller üzerine inşa edilmesine ihtiyaç var

"Söz konusu yazıda bir çok çarpıtma var. Bir kaç tanesini söylemek isterim. Çalıştay 4 Mart 2018 tarihinde İKDAM Eğitim Derneği, Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Gençlik ve İnanç” çalıştayıdır. Bir kere programda; sadece imam hatip okullarındaki problemler değil, tüm okul türlerindeki gençlerimizin inanç konusunda yaşadığı ve karşılaştığı sorunlar ele alınmıştır. Kısıtlı ve yanlı bilgilere dayanılarak oluşturulan haber, art niyetli bir yaklaşımın ürünüdür.  Bu çalıştayın sadece imam hatip okullarına yönelik olduğunu ifade etmek, bu okullarımızın aziz milletimizin nazarındaki itibarını düşürmeye yönelik, seviyesiz bir habercilik anlayışıdır. Mevzuyu bu şekliyle taraflı ve yönlendirici bir şekilde sunmak, gazetecilik ilkelerine olduğu kadar, genel ahlak kurallarına da aykırıdır. Çalıştayda çıkan sonuçlar, gençliğimizin daha sağlam temeller üzerine inanç dünyalarını inşa etmelerine engel olan veya engel olma ihtimali olan sorunların geneline işaret etmektedir."

Memurpostasi.com Özel haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.