İmitasyon 4/B İstemiyoruz!

İmitasyon 4/B İstemiyoruz!

4 Aralık 2017 tarihinde Ak parti Grup toplantısında Cumhurbaşkanı Sayın ERDOĞAN’IN “Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz.”

4 Aralık 2017 tarihinde Ak parti Grup toplantısında Cumhurbaşkanı Sayın ERDOĞAN’IN “Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz.” Sözleriyle umut yüklediğimiz düzenleme Maliye Bakanlığının 26/3/2018 tarihli ve 2452 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 9 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 26/3/2018 tarihinde kararlaştırılmış 30 Mart 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmış, 02/04/2018 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu karar sonrası 4/C’lilerde Umudunun yerini, kandırılmışlığın verdiği karamsarlık ,hayal kırıklığı ve güvensizlik duygusu almıştır.

4/B, 4/B dir diyerek bizlere  umut yükleyenlerin layık gördüğü yeni statü İmitasyon, uyduruk amiyane tabirle icat çıkarmaktır. 

YENİ İMİTASYON 4/B NİN ORİJİNAL 4/B DEN FARKLARI

1- Normal 4/B statüsünde olmayan, İdari Bürü Görevlisi ve İdari Destek Görevlisi adı altında görev tanımını kimsenin bilmediği 2 pozisyon icat edilmiştir.

2- Normal 4/B Statüsünde olmayan, %20 gibi bir ek ödeme uydurulmuştur.

3- Normal 4/B Statüsünde olmayan,  Kadınlarda 45 erkeklerde 50 yaşında iradeleri dışında erken emekliliğe sevk edilmektedir.

4- Normal 4/B Statüsünde olmayan, 696 sayılı KHK da yazdığı halde 5 Yıl, 10 Yıl, 15 Yıli 20 yıl gibi kıdem’e bağlı ücret artışı düzenlemesi görmezden gelinmiştir.

5- Normal 4/B Statüsünde olmayan çalıştıkça ücrete hak kazanılan bir maaş düzenlemesi layık görülmüştür.

Hal böyleyken, gururumuzu kıran, zekamızla dalga geçilen bu düzenlemeyi kim 4/B diye yutturmaya çalışmakta kim müjde diye nitelendirmektedir.?

Talebimiz; İvedi olarak Emeklilik dayatmasının ortadan kaldırılması, ek ödeme oranının 375 sayılı KHK da diğer personeller adı altında belirlenen %50 oranının verilmesi, 5-10-15-20  üzeri gibi diğer 4/B pozisyonunda olduğu gibi ücretlendirmelerin yapılması ayrımcılığın ortadan kaldırılmasıdır..
                                                                                                                                                                                   Emin DAŞDEMİR
4/C’LİLER PLATFORMU

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.