1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. DİYANET PERSONELİ

  4. İnsanlığı İslam'ı İdam Ediyorlar
İnsanlığı İslam'ı İdam Ediyorlar

İnsanlığı İslam'ı İdam Ediyorlar

İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii ile 13 İhvan yöneticisinin idamına, aynı davadan yargılanan 37 kişinin müebbet hapsine Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ; İnsanlığı, İslam’ı, demokrasiyi idam ediyorlar sözleriyle eleştirdi.

A+A-

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Mısır’da uygulanan karara sert tepki göstererek; ‘İnsanlığı, İslam’ı, demokrasiyi idam edenler cürüm işlerken, seyirci kalanlar bu günahın altından kalkamayacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Demokrasi nağraları atanlar suskun, kararın açıklanacağı ilk günler göstermelik açıklamalar yapanlar şimdi nerede ifadelerini kullandı. Müslüman halkların kaderini ellerine alan kirli ittifaklar sayesinde mazlumlar öldürülürken, demokrasiden bahsetmek basiretsizlik değil midir diye sordu.

Bugün İslam dış güçlü kuklalar sayesinde bitirilmek isteniyorsa, Müslümanlar katlediliyorsa, Müslümanlar için sadece ölüm reva görülüyorsa kendimize soru sormamızın zamanı gelmedi mi ?

Bu davanın birer kahramanı olarak idam edilecek olanlara ölüm bir kurtuluş olsa da, onların öldürülmelerine suskun halan bizlere hayat bir zindan olmayacak mı?

Ey Müslümanım diye geçinenler, kardeşlik çınarımızı kökünden kazıyanlar bizi düşmanca oyunlarla saf dışı bırakmak istiyorlar. Müslümanın Müslümandan başka dostu yoktur sözünü, Müslümanda dostsuz kaldı ifadesiyle taksim ediyorlar.

Sağımız solumuz hatta vatanımızın kılcal damarlarına kadar sirayet etmeye çalışan dış mihraklı maşalar bu demokrasi ayıbı karşısında sevinç çığlıkları atarken, halen bir olmayan, birlik olmayan, dirliğini İslam birliği etrafında şekillendirmeyen bizler suskunluğumuza devam mı edeceğiz.

Kan akıtılmaların Siyonistler tarafından mükafat olarak görüldüğü, insanlığın katliamına sessiz kalan Avrupa’nın göstermelik demokrasi pesinde olduğunu ne zaman anlayacağız.

Kur’an’ da yazan gerçek demokrasiye, gerçek insanlığa gözünü, kulağını kapatanların şer tuzakları karşısında suskunluğu çözüm değildir. Bugün Mısır’da katledilenler, Suriye’de katledilenler oradaki Bedi’ler, Esma’lar, İhvanların olmadığını, asıl katledilenlerin insanlık olduğunu ilan etmenin zamanıdır ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.