İptal edilen 2010 KPSS'de 330'a yakın Gülenci'nin sırrı

İptal edilen 2010 KPSS'de 330'a yakın Gülenci'nin sırrı

Sınav soruları çalındığı için iptal edilen 2010 KPSS'yi yazan Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan cemaate yüklendi.

Hilal Kaplan, kopya çektiğinden şüphelenilen 330’a yakın kişinin Gülencilerin kurumlarında çalıştığının sorgulanmamasına tepki gösterdi.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hilal Kaplan, "KPSS hırsızlığı ya da ‘haram porsiyon" başlıklı yazısında cemaati hedef aldı.

Dün Yeni Şafak'ın gündeme getirdiği iptal edilen 2010 KPSS ile ilgili haberin ayrıntılarını köşesine böyle taşıdı:

SONRAKİ SINAVDA BUHAR OLDULAR

"Peki, sınav iptal edildikten sonra bu başarılı insanlar, sadece dört ay sonraki KPSS’de ne yapmışlardı? Ömer Çelik’in CHP soru önergesine cevabına göre, 100 net ve üzeri yapmış 3.227 kişiden 1.175’i yeni sınava girmemişti. Sınava girenlerinse sadece 76’sı, 100 net üzeri alabilmişti.

Ful çeken 350 ‘dahi’ninse 148’i nedense ikinci sınava girmemişti. Girenlerinse sadece ikisi, 100 netin üzerine çıkabilmişti. Tekrar edelim: Kopya şüphesiyle iptal edilen sınavda 120’de 120 çekenlerin sadece ikisi sonraki sınavda 100 netin üzerine çıkabilmişti!

Dünkü Yeni Şafak’ta çıkan bir haber de bu sınavdaki ‘üstün başarı’ sahipleri hakkında ilginç bilgiler içeriyordu:

“Soruların çalındığı gerekçesiyle iptal edilen 2010 KPSS’sinde 120 sorunun hepsine birden doğru yanıt vererek ‘ful çeken’ler arasında ünlü gazeteci M.B.’nin yengesi A.B.’nin de bulunduğu ortaya çıktı. Hile karışan sınavda derece yapan A.B, ne hikmetse, düzenlenen ikinci sınava girmedi. A.B’nin erkek kardeşinin eşi A.A. da 120 soruda 118 net yapmıştı. Sınav iptal edildi, ikincisinde ancak 60 doğru yapabildi.”

KUL HAKKINA GİRMEKTEN ÇEKİNMEMEK

Yazar, cemaate yakın isimlerle igili şok iddiaları aktardıktan sonra sözü cemaate getiriyor ve yazısını böyle tamamlıyor:

"2010 KPSS üzerine soruşturma açılır açılmaz, polis 10 ilde yaptığı KCK operasyonları kapsamında ‘suçlu’yu bulmuştu. Bugün adını bile hatırlamadığımız “KCK-Joker” isimli çete her şeyin sorumlusu olarak medyaya lanse edilmişti.

Tabii kopya çektiğinden şüphelenilen 330’a yakın kişinin neden Gülencilerin kurumlarında çalıştığı sorgulanmadı, hatta gündeme bile getirilmedi.

Yüz binlerce insanın alın teri dökerek girdiği bir sınavın sorularına konmak, üstelik bunu ‘ülkenin anahtarı bize verildi’ yalanına sığınarak yapmak, göz göre göre kul hakkına girmekten çekinmemek, oyunu ortaya çıkınca da suçu başkasına atmak için emniyet-yargıdaki kliğine topu atmak...

HARAMI PORSİYON PORSİYON YEDİLER

17-25 Aralık darbe teşebbüsüyle, hırsızlıkla mücadele adı altında ülkeyi cebine atmayı düşünenlerin planları suya düşmeseydi, bugün KPSS'nin ‘kronik dahileri’ her tür devlet kadrosunda yer tutacak, etrafa da ‘haram lokma yemedim’ diye caka satacaktı. Haramı porsiyon porsiyon yediklerinden olabilir mi dersiniz?"

interhethaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.