İstanbul Milli Eğitim Müdürü'nden Yeni Müdürlere Eğitim

İstanbul Milli Eğitim Müdürü'nden Yeni Müdürlere Eğitim

Kartal, Tuzla, Pendik ilçelerinde görevlendirilen okul müdürlerine yönelik “Okul Müdürleri Eğitim Programı” son ders günü, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın eğitmenliğinde gerçekleşti.

Görevlendirilen yöneticilerin görevlerinde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, alanlarındaki değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki alanda gelişimlerini sürdürebilmeleri amacıyla İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üç aşamalı olarak planlanan hizmet içi eğitim programının birinci aşamasının son gününde İstanbul Milli Eğitim Müdürü yeni okul müdürleriyle bir araya gelerek, Bakanlığın ve Müdürlüğünün ilkeleri, kırmızı çizgileri, umutları, beklentileri çerçevesinde bir buçuk saat süren bir seminer verdi.

Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz’ün ev sahipliğinde, Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’nde 6 Ocak Cuma günü gerçekleşen ve Tuzla Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ile Pendik Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’ın da hazır bulunduğu seminerde, Harun Tüysüz, İstanbul Milli Eğitim Müdürü’nü ilçede ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını ifade ederek, verilen ve alınan hizmet içi eğitim programının milli eğitim camiasına ve okul müdürlerine hayırlı olmasını temenni etti.

4-001.jpg

Büyük bir ilgiyle dinlenen seminer konuşması için mikrofonu alan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Kartal, Tuzla, Pendik ilçelerinde görevlendirilen 42 ilkokul, 45 ortaokul, 46 lise müdürüne, ders niteliğinde, önemli bilgiler içeren bir konuşma yaptı.

Konuşmasına güven konusuyla başlayan Dr. Yıldız, görevlere getirilen müdürlere güvendiklerini, kendilerinden beklentilerinin çok yüksek olduğunu ve bu güveni boşa çıkarmayarak başarılı olacaklarına inandıklarını ifade etti.

Konuşmasında, yeni yönetim anlayışının ‘yönetişim’ olduğunun sık sık altını çizen İstanbul Milli Eğitim Müdürü, okul müdürlerine; asla büyüklük taslamayın, erdemden, ahlaki çizgilerden, insani değerlerden uzaklaşmayın, insan odaklı, demokratik, şeffaf, katılımcı, adil, empatiye dayalı, güvenilir, zamanın ruhunu yakalamış, devlet malına kendi malı gibi sahip çıkan, istatistik bilim dalından yararlanan, sayısal verilerle ilerleyen, girişimci, inovasyona önem veren, fark yaratan, İstanbul İl Müdürlüğü projeleriyle ilişkilendirilen çalışmalar yapan yönetim anlayışını benimseyin, dedi.

Kilit konumdaki bu görevde ‘duruş’un önemli ve belirleyici olacağını belirten İstanbul Milli Eğitim Müdürü, eğitici konuşmasının sonunda, okul müdürlerinden okullarda açılacak takviye kurslar konusuna önem vermelerini istedi. İstanbul Milli Eğitim Müdürü, okuma kültürü kazandırma konusunun da altını önemle çizdi ve bunun kendileri için bir maarif davası olduğunu söyledi.

1-001.jpg

bolgegundem.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.