1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kardeş Gençlik STK Ankara Buluşması
Kardeş Gençlik STK Ankara Buluşması

Kardeş Gençlik STK Ankara Buluşması

Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, Genç Memur-Sen tarafından düzenlenen “Kardeş Gençlik STK Ankara Buluşması”na katıldı.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, Genç Memur-Sen tarafından düzenlenen “Kardeş Gençlik STK Ankara Buluşması”na katıldı.

 

Genç Memur-Sen Ankara şubesinin organize ettiği  “Kardeş Gençlik STK Ankara Buluşması” TCDD Kule Salonu’nda gerçekleştirildi.

26subatgencmemursen5

 

 Programda katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür eden Kaya, “Gençlik bizim en değerli hazinemizdir, bu hazineyi korumak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” dedi.

 

 “BİRBİRİMİZDEN GÜÇ ALMALIYIZ”

Birlikten kuvvet doğar sözünü hatırlatan Kaya, “Hedefe koşarken birbirimizden güç almalıyız, bir sinerji yakalamalıyız ve birbirimize her anlamda destek olmalıyız. Yaşınızın getirdiği enerjiyi bu yolda en iyi şekilde harcamalı ve faydalı görevlerde kullanmalısınız. Bu yüzden diyoruz ki, gençlik hem bugündür hem de yarındır. Gençlik bir milletin geleceğe uzanan elidir. Gençlik hem bu günü aydınlatan hem de yarını aydınlatacak itici güçtür. Bu anlamda hepimize büyük sorumluluklar düşüyor” diye konuştu.

 

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olduğunu hatırlatan Kaya, “Rahmetli Mehmet Akif; irfanlı, iffetli, faziletli bir gençliğin altını çizmiştir. Büyük başarıların çizilen bu yolda ilerleyen ve sonuna kadar mücadele eden bir gençlikle mümkün olacağını belirtmiştir.  Bu irfanlı, iffetli, faziletli ve imanlı gençlik; Çanakkale'de destan yazmıştır ve bugün bu gençlik aynı yolda ilerleyerek yeni zaferler kazanmak için varını-yoğunu ortaya koyacağından şüphemiz yoktur. Bizlere düşen görev ise sizlere gittiğiniz bu yolda destek olmak ve yolunuza çıkan engellerde omuz omuza vererek aşmaktır” ifadelerini kullandı.

 

26subatgencmemursen2

 

 “MEMUR-SEN OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Konuşmasına Memur-Sen’in gençlik STK’larının her zaman yanında olduğunu vurgulayan Kaya, “Kendinizi yetiştirme ve çağa uygun bir donanıma sahip olmak için her zaman yanınızda olacağız. Memur-Sen olarak her zaman çağrınıza kulak verip, tüm imkânlarımızla sizlere destek olacağız. Devrin teknolojisini iyi kuşanan ve bunu değerlerimiz çerçevesinde kullanabilen bir gençlik istiyoruz. Bu sebeple kendinizi yetiştirirken bu noktalarını dikkat etmenizi istiyorum. Mutlaka birkaç dile hakim olmalı, bu dillerle geniş coğrafyalara yayılmalıyız. Mazlumlara uzanan elimiz şefkatin sembolü, zalimlere karşı dik duruşun adresi olmalıyız. Dünya mazlumlarına her alanda destek olmalıyız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

26subatgencmemursen1

 

 “AKİF’LERİN İZİNDEYİZ”

Toplantıda söz alan Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, “Akif’lerin izinde ilerliyoruz. Tarihin bize yüklediği sorumluluğun farkındayız ve farkındalıkla gençliğe sahip çıkıyor, önemsiyoruz. Bugün burada toplanma sebebimiz gibi halis niyetimiz ile imanlı, hür ve geleceğin tayininde söz sahibi olan, yöneten ve tasarlayan bir gençlik hedefiyle çalışıyoruz. Bu sebeple toplantımıza teşrif eden tüm STK temsilcilerine teşekkür ediyorum. Genç Memur-Sen olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Ankara’da yaptığımız her eylemde sizlerin desteğini gördük ve görmeye devam ediyoruz, sizlere de destek vermeye elimizden geldiğince çaba gösteriyoruz. Bu bağlamda sizlere tekrardan hoşgeldiniz diyor ve Genç Memur-Sen’in her zaman sizinle olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum” dedi.

 

26subatgencmemursen3

 

Genç Memur-Sen Ankara Şubesi tarafından organize edilen programa, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen ile çok sayıda STK temsilcisi de katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.