1. HABERLER

  2. MEMUR HABER

  3. Kaya: Erbakan Efsanevi Bir Liderdi
Kaya: Erbakan Efsanevi Bir Liderdi

Kaya: Erbakan Efsanevi Bir Liderdi

Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, ‘İlim, Fikir, Siyaset, Devlet ve Dava Adamı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma Programı’na katıldı.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, ‘İlim, Fikir, Siyaset, Devlet ve Dava Adamı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma Programı’na katıldı. Burada bir konuşma yapan Günay Kaya, Erbakan’ın Memur-Sen’in öncüsü olduğunu söyledi. Kaya, “Erbakan Hocamız, sivil düşünceye mensuptu, sivil toplumcuydu. Memur-Sen’imizin de öncüsü Erbakan hocamızdır. Erbakan hocamızın sayesinde yüzlerce, binlerce dava ve gönül adamı yetişmiştir ve yetişmeye de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

28subatgunaykaya


ERBAKAN HOCA’NIN YAŞANTISI BİZLERE EN GÜZEL ÖRNEKTİR
“Erbakan’ı farklı yapan, ilmidir” diyen Kaya,  “Erbakan Hoca, bir tarafta İslami ilimler bir tarafta pozitif ilimler. Kur’an ile Matematiği, Hadis ile de Fiziği buluşturmuş, bütün bu ilimleri tek bir zihne sığdırmış büyük bir insandır. Erbakan hoca, Abdülhamit gibi bu toprakların yetiştirmiş olduğu en büyük en donanımlı siyaset adamlarından biriydi. Milli Görüş ile Siyonizmin bütün damarlarını keserek yeni bir filizi sulayan büyüten büyük bir siyaset adamıydı. Toplumumuzun çok çaresiz olduğu bir anda “Nasıl devlet ve millet adamı olunur?” sorusuna, Erbakan Hocamızın yaşantısının her bir sahnesi en güzel örnektir. Erbakan Hoca aynı zamanda hepimizin büyük bir şevkle mücahit diye haykırdığımız, büyük bir fikir adamıdır. İşte bütün bunlar için Erbakan farklı ve üstün bir siyasi dehadır. İşte bunun için Erbakan hoca, değil 4 sene, 400 sene sonra bile zihinlerde tazeliğini koruyacaktır” diye konuştu.

 

28subatgunaykaya1


ERBAKAN BÜTÜN MAZLUMLARIN UMUDUYDU
Necmettin Erbakan’ın ömrü boyunca darbeciler ve statükocularla mücadele ettiğini dile getiren Kaya, “İman varsa imkân vardır diyerek, statükonun kalelerini salladı. Ağır sanayi hamlesiyle küresel emperyalistlerin sermayelerini korkuttu. Erbakan Hocamız havuz sistemiyle, rantiyecilerin musluğunu kapattı. Hocamız milli görüşün efsanevi lideriydi. Darbecilere ve statükoculara asla boyun eğmeyen bir liderdi” ifadelerini kullandı.

 

28subatgunaykaya3


Kaya şöyle devam etti: “Erbakan Hoca her zaman kişiliğiyle yıkıcı değil onarıcı ve birleştirici olmuştur. Milli Gençliğini, sokağa, çatışmaya, kavgaya değil tam tersine barışa sevketmiştir. Erbakan Hocamız Milli Görüşün efsane lideriydi. O savunan adamdı. O adam gibi adamdı. Sadece Anadolu’nun değil, Arakan’dan Somali’ye kadar Alem-i İslam’ın bütün derdiyle dertlenen O, ümmetin umuduydu. Mazlumların güneşiydi. Allah ebediyen rahmet eylesin.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.