1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kayseri EBS Kadın Kolları Şiir Dinletisi
Kayseri EBS Kadın Kolları Şiir Dinletisi

Kayseri EBS Kadın Kolları Şiir Dinletisi

Öğretmenler günü anısına şiir dinletisi

A+A-

EĞİTİM BİR SEN KAYSERİ KADIN KOLLARIN ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLEDİ.

Kayseri Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu, öğretmenler günü münasebetiyle kadın üyeleri arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlamak amacı ile 26 Kasımda Talas Tekden Koleji Konferans Salonunda "Kokteylli Şiir ve Musiki Dinleti Gecesi" düzenledi. Geceyi üyelerden oldukça yüksek bir katılım düzeyi oldu. Programa çok sayıda okul müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

 Programın açılış konuşmasını yapan Kayseri Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Çiğdem Türkel" Bizler kaygısı, sevdası ve kavgası olan Türkiye'nin ve Kayseri'nin en büyük sivil toplum kuruluşu Memur- Sen’inin Kayseri Teşkilâtının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Üzerimizdeki sorumluluğunun bilinci ile kadına, kadın istihdamına, çalışan kadınların taleplerine, sorunlarına ve sorunlarının çözümlerine katkı sağlamayı, milletin yanında zalimin karşısında olmaya, kuruluş felsefemizdeki çizgimizden, duruşumuzdan, misyon ve vizyonumuzdan ödün vermeden sizlerin de desteği ile sendikal çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

 Daha etkin ce daha güçlü bir şekilde eğitim, çalışma ve siyaset gibi hayatın her alanında değerlerimizi yitirmeden var olabilmek için sizlerden sendikal çalışmalarımıza daha aktif katılmanızı, dava neferlerimizin sayısını artırmanızı ve bayanlar olarak çağı kurtarma eyleminde daha güçlü ce daha aktif bir şekilde yerinizi almanızı istiyorum." şeklinde konuştu.


Programda bayan üyelerimiz birbirinden güzel şiirler okuyarak izleyicilerimize muhteşem bir Şiir Gecesi yaşattı. Ayrıca üyelerimizin öğrencilerinden oluşan bir grupta okuduğu şiirler ve kendilerine eşlik eden semazenlerin sunduğu " Sema Gösterisi" ile izleyicileri mest etti.
Program sonunda Eğitim-Bir-Sen organizasyon farkı ile Kayserimizde ülkemizi temsil eden İmam Hatipli Musikişinas Mutrib Terapist sürpriz sanatçımız Hayrunnisa Mermi AŞK YOLCUSU öğretmenler günü özel sahne ve sunumu ile üyelerimize unutamayacakları bir gösteri yaptı. Birbirinden güzel ilahiler ve en sonunda Bendir eşliğinde sunduğu Esma-ül Hüsna ile tüm üyelerimiz sanatçıyı ayakta alkışlayarak uğurladı.
Programdan sonra "Kokteyl" ile üyelerimizin birbirleriyle tanışması ve kaynaşması sağlandı ve üyelerimiz programdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür edilerek geceye son verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.