1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kayseri'de Aday Öğretmenler Yemekte buluştu
Kayseri'de Aday Öğretmenler Yemekte  buluştu

Kayseri'de Aday Öğretmenler Yemekte buluştu

Kayseri'de Aday Öğretmenler Yemekte buluştu, aday öğretmen

A+A-

 Eğitim Bir Sen Kayseri Şubesi aday öğretmenlerle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla yemekli bir toplantı düzenledi. Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Kayseri Vali Yardımcısı Gökhan Azcan, Kayseri Eğitim Bir Sen Yönretim Kurulu Başkanı Aydın Kalkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.  Toplantıya ayrıva İlçe milli eğitim Müdürleri, İl Milli eğitim müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı ve Yusuf dündar, Eğitim Bir Sen İlçe teşkilat başkanları ve üyeleri katıldı.

Dört yüzün üzerinde aday öğretmenin katıldığı yemekli toplantıya Eğitim Bir Sen tanıtım filminin gösterimi ile başlandı. Aday öğretmenlerin sendikal müücadeleler, Mehmet Akif İnan'ın edebiyatımız ve sendikacılığımız hakkındaki mücadeleleri anlatıldı. 

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin yaptığı konuşmada    Sendika olarak ücret sendikacılığı  anlamında çok önemli kazanımlar elde ettiklerini bu kazanımların üyelerin çalışma şartlarını ve özlük konumlarını önemli derecede düzelttiğini anlattı. Sevin, aynı zamanda 28 Şubat mağdurlarının göreve iadeleri başta olmak üzere, eğitim ve eğitimcilerin tüm noksanlıklarını tamamlamaya çalıştıklarını, dünyanın her yerinde sendika olarak mazlumların yanında olduklarını anlattı.

Mithat Sevin Kayseri Şubesinin çok önemli çalışmalar yaptığını ve ekip olarak başarıyı yakaldıklarını bundan dolayı Şube Başkanı Aydın Kalkan ve ekibine teşekkürlerini iletmek istediğini dile getirdi.
Kayseri Vali Yardımcısı Gökhan Azcan yaptığı konuşmada genç öğretmenlere tecrubelerinden örnekler vererek her daim milletin ve devletin şefkat eli olmaları gerektiğini dile getirdi. Çocukların, genç öğretmenler sayesinde tüm tehlikelerden uzak kalacaklarını anlatan Vali Azcan, gelecek nesillerin ancak fedakar ve çalışkan möğretmenler eliyle inşa edileceğini anlattı.

VAli yardımcısı Gökhan Azcan'ın eşi Emine Azcan, aday öğretmenleri temsilen bir aday öğretmene çiçek takdimi yaptı. Akşam yemeğinin ardından aday öğretmenlerle kaynaşma toplantısı sona erdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.