1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz
Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz

Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz

Erdoğan; Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, başka çaresi yok

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) 20'nci yıldönümü ve Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Toplantıda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

RAHATSIZ OLDULAR: TÜRGEV 20 yıl başarıların yanında çok zorlu mücadelelere de sahne oldu. Şahsıma, aileme yönelik saldırıların bir kısmına da vakfımız ve yaptığı hizmetler alet edilmeye çalışıldı. Özellikle paralel ihanet çetesi TÜRGEV'e yönelik her türlü iftiranın, yalanın, saldırının kaynağı haline dönüştü. 2014'te TÜRGEV yöneticisi arkadaşlara "Daha çok çalışın, hizmet üretin ve sizden rahatsız olanları daha da rahatsız edin" demiştim. Onlar ne kadar rahatsız olursa, gençliğimiz o kadar doğru istikamettedir. Daha çok çalıştınız, onlar daha çok rahatsız oldu. Öyle rahatsız oldular ki bir kısmı başka yerlere kaçtı, bir kısmı adalet önünde ihanetlerin hesabını veriyor.

DESTEĞİM, DUAM SİZLERLE: (Necip Fazıl Kısakürek'in "Sakarya" şiirinden alıntılar yaptı) 20 yıldır olduğu gibi, desteğim, teşvikim ve duam sizlerle olacak. Merhum üstadımızın bir vasiyeti var, "Anadolu kıtası büyüklükteki dağlar taşını gediğine koyacağınız güne kadar mücadelenizi sürdüreceğinize inanıyorum."

KENDİMİZ KESECEĞİZ: Son 3 yıldır ardı ardına gelen hadiseler bizler için önemli dersler içeriyor. Bu süreçte şunu gördük: Kendi meselelerimizi kendimiz çözmek mecburiyetindeyiz. İster öğrenci yurdu gibi spesifik, ister savunma sanayii gibi kompleks bir konu olsun. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, başka çaresi yok.

EĞİTİM MÜFREDATI: Bizim itikadımızı, bizim imanımızı evelallah kimse teraziye çıkaramayacak kadar sağlam olacağız. Ahlakta örnek, ibadetinde inanıyorum ki taviz vermeyen, sağlam bir gençlik olacak. Yeni dönemi okul yapmaktan ziyade müfredatın içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ediyorum.

DAEŞ'TE ŞUUR YOK: Maddi ve manevi eğitim konusunda eksikleri olan, rüzgarın önünde yapraklar gibi savrulan gençlerimiz var. Bir kısmını bölücü terör örgütü zehirliyor, onları acı bir akıbete sürüklüyor. Bu şuurdan nasibini almadığı için dağa gidiyor. DAEŞ gibi dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var. İnancı var da şuuru yok. Uyuşturucu, kumar, dünyevi zevkler, teknoloji bağımlılığı gibi sorunlar yaşayan gençlerimiz var. İhmalimizden dolayı felaketlere sürüklenen gençlerimiz varsa işimizi doğru yapmıyoruz demektir.

Bu arada Erdoğan, Sayıştay'ın 154'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, başkan yardımcıları, daire başkanları ve üyelerine Beştepe'de yemek verdi.

SABAH

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.