Koca Öfkesi Banka Memuresini İşinden Etti!

Koca Öfkesi Banka Memuresini İşinden Etti!

Bir bankada dış harcamalar ile ilgili hata ortaya çıkınca, iki müdür yardımcısı arasında gerginlik yaşandı. Zamanla sürtüşmeye dönüşen olay nedeniyle,stres yaşayan Bayan Müdür Yardımcısı, işyerindeki olayları evde anlatması üzerine, sinirlerine hakim olam

Bir bankada dış harcamalar ile ilgili hata ortaya çıkınca, iki müdür yardımcısı arasında gerginlik yaşandı. Zamanla sürtüşmeye dönüşen olay nedeniyle,stres yaşayan Bayan Müdür Yardımcısı, işyerindeki olayları evde anlatması üzerine, sinirlerine hakim olamayan polis olan eşi, bankaya gelerek, eşinin mesai arkadaşını, personelin gözüönünde, ağır küfürler yağdırarak dövdü.

Banka memuresinin eşinin çıkardığı bu olay ise, eşi olan Müdür Yardımcısının bankadan tazminatsız kovulmasına neden oldu.

Olay üzerine bankacı eşin açtığı işe iade davasında Edirne İş Mahkemesi, bankayı haksız bularak, çalışanı işe iade etti.

Ancak kararın temyizi üzerine Yargıtay 9. Hukuk Dairesi emsal nitelikte bir karar verdi.,

Polis Memuru olan eşin bankada çıkardığı kavgada, eşinin aktif azmettirici rolü olduğuna kanaat getiren Yargıtay, olayı haklı fesih sayarak tazminatsız işten çıkarmayı haklı buldu.

Yargıtay Kararında;

'..Davalı Bankanın dış harcamalarla ilgili işlemlerdeki hata nedeniyle müdür muavini davacı H. Ö. ile diğer müdür muavini C. A. arasında anlaşmazlık çıktığı, bu anlaşmazlığın zamanla sürtüşme haline dönüştüğü, bunun sonucu olarak davacının polis memuru olan kocasının Bankaya gelerek C. A.'ı personelin önünde dövüp küfür ettiği, olayın bu şekilde meydana gelmesinde davacının rolü ve etkisi bulunduğu anlaşılmaktadır.

Bu durumda, davacının iş aktinin bildirimsiz ve tazminatsız olarak feshinde davalı işverenin haklı olduğunu kabul etmek gerekir. Böyle olunca davacı ihbar ve kıdem tazminatı ile son yıla ait ücretli izin parasına hak kazanamayacağı cihetle, bu isteklerin reddi gerekirken kabulü isabetsizdir..) ifadelerine yer verdi.

Kaynak : SGK Rehberi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.