Komisyon 4 eski bakanla ilgili kararını veriyor

Komisyon 4 eski bakanla ilgili kararını veriyor

4 eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nun, bu isimlerin Yüce Divan'a "sevk edilip, edilmemesine" ilişkin yapacağı oylama 5 Ocak 2015'e ertelendi

17-25 Aralık operasyonunda isimleri geçen İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu çalışmalarını tamamladı

4 eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu, bu isimlerin Yüce Divan'a "sevk edilip, edilmemesine" ilişkin oylama yapılması bekleniyordu.

5 OCAK'A ERTELENDİ

Bugün komisyonda ilk oylama için saat 15.30'da toplanıldı. Fakat Meclis Soruşturma Komisyonu'na ara verildi. Komisyon 18.00'da yeniden toplanacak. Ara verilmesinin nedeni ise eski bakanların Meclis Soruşturma Komisyonuna sunulan MASAK raporuna itirazı oldu.

Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, MASAK raporu ve itirazlara ilişkin çalışmalar tamamlanamazsa komisyonunun karar toplantısının ertelenebileceğini açıkladı. Dakikalar sonra oylamanın 5 Ocak 2015'e ertelendiği duyuruldu.

DAVUTOĞLU'NDAN İLK YORUM

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nca, Yüce Divan oylamasının 5 Ocak Pazartesi gününe ertelenmesine ilişkin konuştu.

Davutoğlu şunları söyledi:

"Gereksiz spekülasyonlar veya bu konularda yapılabilecek zamansız açıklamalar doğru değil. Bırakalım Soruşturma Komisyonu kendi çalışmasını tamamlasın. Soruşturma Komisyonu eğer bir erteleme kararı almışsa bu mutlaka kendi teknik bir süreciyle ilgilidir. Bu çerçevede Soruşturma Komisyonu'nun misyonu ve işleyişiyle ilgili tereddüt uyandıracak her türlü açıklamadan kaçınmak gerekir" 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.