Kudüs için ne gerekiyorsa yapılacak

Kudüs için ne gerekiyorsa yapılacak

Başbakan Davutoğlu Bursa'da, Kudüs'ün işgaline sert tepki göstererek, bunun için ne gerekiyorsa yapılacak ifadesini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bursa'da toplu açılış töreninde konuştu.Davutoğlu, Mescid'i Aksa'nın İsrail askerleri tarafından işgal edilmesine şu sözlerle tepki gösterdi:
Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Bursa aynı zamanda kurtuluşun da şehridir. Bursalılar ve bu millet hiçbir zaman işgalcilere izin vermedi. Aynı işgalciler bugün Mescid'i Aksa'ya girmeye çalışıyor.

ONURLU FİLİSTİNLİLER İŞGALE İZİN VERMEYECEK
Nasıl ki Bursa'nın işgali daim olmamışsa nasıl izzetli ve onurlu Bursalılar buna izin vermemişse izzetli ve onurlu Filistinliler, izzetli ve onurlu Müslümanlar ve insanlık bu işgalcilere fırsat vermeyecektir.

MESCİD'İ AKSA HÜRRİYETİNE KAVUŞACAK
Nasıl Osman Gazi'nin Türbesi kurtulmuşsa inşallah Mescid-i Aksa da bir gün hürriyetine kavuşacaktır. Buna kimse engel olamaz.

KUDÜS İÇİN HERŞEYİ YAPACAĞIZ
Başbakan Davutoğlu, bugün Filistinli yetkilerle görüştüğünü belirterek, "Tam bir koordinasyon içinde Kudüs için, Mescid-i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa, her şeyi yapacağız'' dedi.

GEREKLİ TALİMATLARI VERDİK
Davutoğlu: ''Gerekli talimatları verdik. Başta BM'ler olmak üzere dünyanın her yerinde Kudüs'e sahip çıkmak için girişimlerde bulunacağız"

KUDÜS BİZE HZ ÖMER'İN EMANETİ
 "Kudüs bize Hazreti Ömer'in emanetidir. Kudüs bize Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman'ın emanetidir. Kudüs bize son Osmanlı askerinin emanetidir.

KUDÜS BİZİM DAVAMIZ
Herkes unutsa Kudüs bizim davamızdır, bizim davamız olmaya ebediyen devam edecektir.

KİMSE ORTADOĞU'YA BATAKLIK DİYEMEZ
Kimse bir Türk'e dönüp de 'Kudüs senin davan değildir' diyemez. Kimse bize dönüp de 'Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım, Kudüs'le ilgilenmeyelim' diyemez. Kimse, Kudüs'ün, Mekke'nin, Medine'nin, Bağdat'ın, Şam'ın, Kahire'nin olduğu Ortadoğu'ya 'bataklık' diyemez.''

Kaynak : Haber7

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.