1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kurslardaki Ücret Artışıyla MEB’i Bekleyen Büyük Tehlike!
Kurslardaki Ücret Artışıyla MEB’i Bekleyen Büyük Tehlike!

Kurslardaki Ücret Artışıyla MEB’i Bekleyen Büyük Tehlike!

Kurslardaki Ücret Artışıyla MEB’i Bekleyen Büyük Tehlike!

A+A-

Kurslardaki Ücret Artışıyla Meb’i Bekleyen Büyük Tehlike!

Meb’de  verilen kurs ücretlerinin artmasıyla beraber,  Mesleki Açıköğretim  Liselerinde yüz yüze verilen derslerde öğretmen bulamama sıkıntısı yaşanabilir.

Özellikle İmam Hatip Liseleri ile Meslek Liselerinin Mesleki Açıköğretim Liselerinin yüz yüze eğitim verilen derslerinde, ders öğretmenlerinin kurs ücretleri yüz yüze verilen mesleki açıköğretim lisesi derslerinin iki katı olacağından, Mesleki Açıköğretim  Liselerinin  yüz yüze verilen derslerine öğretmen bulamama sıkıntısı yaşanabilir.

Haklı olarak aynı derslere farklı ek ders ücretleri verilmesi haksızlığa yol açacaktır. Öğrencilerin mağdur olmaması için, Mesleki Açıköğretim Lisesi derslerine giren öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için  Meclis Genel kurulunda “Mesleki Açıköğretim Lisesi Yüz Yüze Eğitim kapsamında verilen derslerin ek ders ücretleride yüzde 100 artırımlı verilir” ifadesi eklenmelidir.

Torba kanun kapsamında geçirilmesi planlanan bu madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda:"Ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek." Şeklinde kabul edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.