1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MAHALLİ İDARELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ve DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
MAHALLİ İDARELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ve  DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

MAHALLİ İDARELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ve DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcılarımız Medeni Sevinç ve Gürkan Alper, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü İle Devlet Personel Başkanlığını ziyaret etti.

A+A-

Bem-Bir-Sen Heyeti, Belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri norm kadro ilke ve standartlarına dair yönetmelikte yapılan değişiklikle zabıta memurlarındaki 5. derecede  yaşanan  ilerlemesindeki kısıtlamanın kaldırılmasından dolayı, Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay ile Mahalli İdareler Personel ve Eğitim Hizmetleri Daire Başkanı Kemalettin Sakin ve Devlet Personel Başkanlığı Başkan Yardımcısı Enes Polat’ı ziyaret etti.

Yapılan görüşmelerde düzenlemenin zabıta çalışanlarını sevindirdiğini belirten Bem-Bir-Sen Heyeti, zabıta memurlarının lehine yapılan düzenlemeden dolayı Mahalli İdareler ve Devlet Personel yetkililerine teşekkür edildi.

Bem-Bir-Sen Heyeti zabıta çalışanlarını da kapsayan düzenlemenin itfaiye çalışanlarını da kapsayacak şekilde yapılmasını tekrar talep etti.

Mahalli İdareler Genel Müdürü Doğanay ise, itfaiye çalışanlarının ve diğer memurlarla ilgili de çalışma yapılması konusunda görüş birliğine varıldığını belirterek, yakın zamanda düzenlemenin yapılacağını ifade etti.

Resmi Gazetenin 2 Nisan 2015 tarihli baskısında yapılan düzenlemeyle “Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” yayımlanarak, zabıta memurlarındaki 5.derecede  yaşanan  ilerlemesindeki kısıtlama kaldırıldı. Yapılan uygulamada Zabıtaların kolluk kuvveti olarak kabul edildiğinden polis memurları ile eşitlenmesi etkili oldu.

Yayınlanan düzenlemeden zabıta çalışanları yararlanırken, itfaiye ve diğer çalışanlarının  talebine  ilgili düzenlemenin yapılması için görüşmeler devam etmektedir. Zabıta memurlarının 3. derece kadroya atanmaları yeşil pasaport hakkından yaralanmalarını sağlayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.