Nicelik ve Nitelikte Öncü Sendika: Diyanet-Sen

Bizler Diyanet-Sen olarak 25 yıldır Diyanet ve Vakıf Görevlilerinin daha iyi şartlarda çalışmaları, daha kaliteli hizmet sunabilmeleri için çalışıyoruz.

Kadim bir geleneğin, İslam medeniyetinin, Bin yıllık bir İslam geleneğinin varisleri olarak kadınıyla erkeğiyle bizim derdimiz davamız birdir.

Nedir bizim davamız? Bizim davamız, insanca yaşama ve yaşatma davasıdır. Emeğin hakkını gözetmek, haklarını artırmak, ekmeği hakça paylaşmaktır. Derdimiz alın terimizin hakkını almaktır.

25 yıl önce Merhum Genel Başkanımız Ahmet Yıldız ve bir grup münevver din görevlisinin girişimi ile kurulan sendikamız 25 yıldır diyanet ve vakıf görevlilerine hizmet etmeye devam ediyor.

Memur-Sen’in yetkideki besmelesi biziz.  20 yıllık yetkili sendika tarihimiz de,  sendikalaşma oranıyla kamu görevlileri sendikaları arasında yakalanması zor bir orana ulaştık ve rekora imza attık. 81 ilin tamamında yetkili tek sendika yine Diyanet-Sen’dir.

Diyanet-Sen kuruluşundan itibaren sendikacılığın eğiteme dayalı bilimin ışığında yapılması gereken bir faaliyet olduğu benimsemiş bu itibarla bölge eğitim toplantıları ile başladığı eğitim faaliyetlerini Diyanet-Sen Akademisi ile taçlandırmıştır. Diyanet-Sen Akademisi çerçevesinde düzenlediği seminer, konferans ve panellerin yayında Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarının girdiği Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı’na hazırlık kitapları ve oneline derslerle üyelerinin eğitim faaliyetlerine katkı sunmaya devam etmektedir.

Teşkilat çalışmalarımızda bir taraftan sendikal bilinç ve kazanımlar konusunda bilgi verilirken bir taraftan da sendikal iletişim, sosyal medya kullanımı gibi güncel konularda üyelerimize eğitimler verilmektedir.

Hz. Peygamber (s.a.v); ‘Topluluğun efendisi topluluğa hizmet edendir’ buyurması insana ve insanlığa hizmet etmenin kutsiyetine işaret eder. Yine inancımıza göre hak kutsal olduğu gibi hak mücadelesi de kutsaldır. Kutsal bir mücadelenin yapılma şeklide elbette ki ahlaki esaslara uygun olması gerekir. Sendikal faaliyetlerde ahlaktan söz edebilmek için bir yandan ilkeli olmak, adil olmak, güvenilir ve dürüst olmak, çalışkan ve cesur olmak, açık ve şeffaf olmak gerekir. Diğer yandan da yalandan, hileden, hainlikten, fitne ve fesattan, menfaatçilikten, hizipçilikten, ayak oyunlarından ve enaniyetten uzak durmak gerekir.

Sendikacılık bir hizmet yarışıdır. Diyanet-Sen bu yarışta hep önde oldu. Gerek hizmetleri, gerek üye sayısı, gerekse kazanımları ile 20 yıldır yetkinin, başarının, güvenin, istikrarın değişmeyen adresi oldu. Onlarla başladığımız bu yolda bu gün 87.249 üyemizle destanlar yazmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki Diyanet-Sen ne kadar güçlü olursa din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının sesi o kadar gür çıkacak. Biz biliyoruz ki örgütlü gücümüz ne kadar fazla olursa dünya mazlumlarının hakkını o kadar güçlü haykıracağız. O yüzden tek bir Diyanet ve Vakıf görevlisi kalmayıncaya kadar üye çalışmalarımızı sürdürmeye bütün gönülleri fethetmeye devam edeceğiz. Hedef 100 Bin Üye…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İrfan KAŞIKÇIOĞLU - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Postası değil haberi geçen ajanstır.