“Büyük Savaş” Ve “Yeni Dünya Düzeni”

İnsanlığın yaradılışıyla yaşıt olan kavgalar, savaşlar, cinayetler hiç durmadan ve artarak günümüzde de devam ediyor maalesef.

Eskilerde savaşların ana nedenleri daha çok toprak kazanma, otlak edinme, daha fazla bölgeye hâkim olma, dini inanışlar, askeri, jeopolitik, tarihsel hedefler… iken;

Teknolojik gelişmelere paralel olarak artık savaşlar da çok farklı nedenlerle olmaktadır.

Silah firmalarının daha çok para kazanmamız için daha çok savaş olması gerek açıklamaları insanlığın geldiği noktayı özetler nitelikte.

ABD merkezli savuma şirketi Lockheed Martin’in Yönetim Kurulu Başkanı Jim Taiclet İsrail’in Gazze’ye uyguladığı soykırım ve saldırıları ile ilgili yaptığı açıklamasında, “İsrail’i askeri operasyonlardan uzak tutmanın hiçbir anlamı yok GSYİH’mizin %2’sinden fazlasını oluşturması gereken sanayi kompleksimizin geliştirilmesine büyük katkıları var. Silahlar ile çözülmesi gereken çatışmalar var ve biz bu silahları sağlamaya hazırız.” dedi.

Bu konuşmanın özeti şudur:

Biz kandan besleniyoruz.

Biz savaş olmazsa batarız.

Bizim için insanların ölmesi değil para önemlidir.

Biz hayvandan daha aşağılığız.

Evet, baktığımızda çağımızdaki savaşların nedenlerinden birisi devletlerin, şirketlerin para kazanma hırsı diyebiliriz.

Ancak bu en önemli nedenin para ya da yukarda bahsettiğim diğer hedeflerden ibaret olduğu anlamına gelmez.

Tüm bu hedefler ana hedefe hizmet eden hedefler.

Çağımızdaki savaşların en büyük nedeni “İNSAN NÜFUSU.”

Evet, şuan ki insan nüfusunun çok fazla olduğunu ve bu nüfus dünyanın kaynaklarını hızla tükettiğini, bu hızla giderse dünya yaşanılamaz hale geleceğini, kaynakların tükeneceğini ve bu da insanlığın sonu olduğunu düşünen ve bu uğurda mücadele eden bir grup var.

Bu grup, dünya nüfusunu en fazla 500 Milyon olması gerektiğine inanıyor.

Bunun için de var gücüyle çalışıyor

Covid - 19 süreci de bu amaca hizmet eden bir denemeydi.

İstedikleri etkiyi gösterememiş gibi görünse de bence daha süreç bitmedi.

Sadece virüsle değil, pandemiyle birlikte artan evden çalışma (homeofis) ve virüsü yok edeceği söylenen aşılarla hedefe gönderdikleri ok yol almaya devam ediyor bence.

Belki de bu bir denemeydi, devamı şiddeti daha da artarak yeniden de gelebilir.

Bunun yanında eskiden beri uyguladıkları GDO’lu gıdalar ve şifa bulmamız için aldığımız ilaçlar ile doğurganlık oranlarının düşürülmesi ve çocuk ölümlerinin artması devam eden çalışmalar.

Ancak benim düşüncem şuan çok büyük bir savaş planlanıyor.

Merkezi Orta Doğu olacak öyle büyük bir savaş ki nükleer silahların konuştuğu, toplu katliamların olduğu, milyonlarca insanın öldüğü bir savaş!

Bu savaşla insanlar değil belki de milletler yok olacak.

Eskiden para için her şeyi yapabilecek bu vahşi insanlar, bugün nüfusu düşürmek için her şeyi yapacaklardır.

Peki, 8 miyar insanın 7,5 Miyarını bu insanlar katletse ne olacak, milyarlarca insanın yaptığı işleri kim yapacak gibi bir soru akla gelebilir.

Hiç merak etmeyin şuan robot teknolojisinde çok fazla yol kat ettiler.

Kendi giden otonom trenler, gemiler, kamyonlardan tutun da eşya taşıma, mutfak işleri yapma, sokakları süpürme, vs. aklınıza gelebilecek her alanda robot çalışmaları mevcut.

Belki de bu çalışmalar % de 100’e ulaştığında kıyımlar, katliamlar daha acımasız ve şiddetli olacaktır.

Şuan yapılanlar sadece deneme senaryoları da diyebiliriz.

İnsanlık nüfusunu 500 milyona düşürme hedefi olan ve bu uğurda var gücü ile mücadele edenlerden, Gazze’deki bebeklerin ölümüne, Arakan’daki insanların diri diri yakılışına, Yemen’de bitmek bilmeyen savaşlara, Afrika’da açlıktan insanların ölmesine acımalarını, hatta kınamalarını, hatta bunu durdurmak için bir şeyler yapmalarını bekleme saflığından kurtulmamız gerek.

Kabul etsek de etmesek de, inanmak istesek de istemesek de bu vahşilerin “Yeni Dünya Düzeni” dedikleri şey az insan çok robot düzeni.

Yemeyen, içmeyen, emre itaatsizlik yapmayan, sokak eylemleri yapıp şehirleri yakıp yıkmayan maaşsız, zam talepsiz uysal askerler ve işçiler olan robotlar!

Dünyadaki bu kötü güçlerin karşısında durabilecek tek devlet Türkiye’dir.

Bunu onlar çok iyi biliyor, sizler de bilin.

Bu yüzden merkezi bizim etrafımızda olan çok büyük bir savaş çıkabilir diyorum.

Bizim kaybetme şansımız yok.

Ümitsizliğe ve ye’se kapılmadan, gevşeklik göstermeden düşmana karşı mücadele için çok çalışmalı ve hazır olmalıyız.

 “İnsan ancak çabasının sonucunu elde eder.” (Necm / 39)

Gayret Bizden Tevfik Allah’tan, ama bu dünya da ama öbür dünyada.

Selam ve dua ile kalın sağlıcakla…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Taner ÇELENK - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Postası değil haberi geçen ajanstır.