Dün de Bugün de Dünya Mazlumlarının Sesi Olduk

Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak genelde tüm kamu çalışanları,  özelde Diyanet ve Vakıf çalışanları için yasal platformlarda özlük ve mesleki kazanımları adına mücadele ediyoruz.

Varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul eden Diyanet-Sen, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye devam etmektedir. 25 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 90 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumuştur. 

Bütün çalışmalarımızda yüklendiğimiz sorumluluğun bilinciyle hareket ettik. Milletimizin ve bütün dünya mazlumlarının yanında olduk. Filistin kanayan yaramız. Katil Devlet İsrail’in sınır tanımaz saldırıları ve en son binlerce kişinin içinde olduğu El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması bizleri derinden sarstı. Sesimizi en gür şekilde çıkarmak ve bu katliama dur demek için Memur-Sen bağlı sendikalar ve birçok STK ile Ankara’da protesto yürüyüşü gerçekleştirdik. Filistinli kardeşlerimizin sesi olduk. Yürüyüş öncesi katledilen Filistinli kardeşlerimiz için Kocatepe Camisi’nde gıyabi cenaze namazı kıldık.  İnsanlık nöbeti için sahaya çıktık.  Sabahlara kadar meydanlarda nöbet tutuk,  tepkimizi ortaya koyduk. Tüm şubelerimizde de aynı hassasiyeti gördük.  Bize düşen Filistinli kardeşlerimizin, mazlum insanların onur ve yaşam mücadelesine destek olmaktır. Filistinlilerin sorunu tüm insanlığın sorunudur. Orada kardeşlerimizin mallarına el konuluyor, evleri gasp ediliyor. Uluslararası hukuk ve uluslararası kuruluşlar insanların hak ve mal emniyetini muhafaza etmek için vardır. Böyle haysiyetsiz bir davranışın ortaya konduğu, binlerce insanın en güvenli yer olarak adlandırılan hastane­lerin bile bombalandığı bir zeminde uluslararası kuruluşlar üzerine düşeni yapmayacaksa bu kuruluşlar ne işe yarıyor. Söz konusu “Müslüman” olunca maalesef Müslümandan başka kimsenin sesi çıkmıyor…

Çocukların emniyet altında olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Onları öldürmeyi haysiyet ve mücadele sayan, savaş hukukunu yok sayan bir katil sürüsü ile karşı karşıyayız. ABD’den tutun İngiltere’ye kadar bu zulmün yanında yer alan tüm batılı ülkeler haysiyetsizlik yapıyor. Birleşmiş Milletler ve tüm uluslararası kuruluşlar var olma amaçlarını hatırlamalı ve gereğini yapmalıdır. Bizim oradaki zulüm sona erene kadar mücadelemiz sürecek. Bu mücadelede hiç kimse yılgınlık ve bıkkınlık göstermemeli. Eğer biz meydanlara çıkmazsak, direniş göstermezsek, ses çıkarmazsak oradaki insanlar katliamlarla karşı karşıya kalmaya devam eder. Onun için bu direniş sürmeli ve nöbet devam etmelidir.

Her şeye rağmen gelecekten umutluyuz.  Bu umut sorumluluklarımızı ve çalışma azmimizi artırmaktadır. Evet, gelecek aydınlıklarla dolu, ancak bilmeliyiz ki bu aydınlık bize, hepimize bağlıdır. Bizlerin, hepimizin dün, bugün, yarın neler yaptığımıza, yapacaklarımıza ve sorumluluklarımızın gereğini ne derece yerine getirip getiremeyeceğimize bağlı. Bu aydınlık, ne kadar rasyonel ve bilinçli çalıştığımıza, ne kadar ter akıttığımıza ve doğru tercihler yaptığımıza, düşüncelerimize, isteklerimize, yargılamalarımıza, amaçlarımıza ve tüm bunlar üzerindeki isabet ve kararlılığımıza bağlıdır. Bu yüzden asla ihmal edilemeyecek tarihi sorumluluğumuzun olduğu gerçekliğinden hareketle, her birinizin çok iyi bildiği bu hakikati tekrar hatırlatmak istiyorum:  “Eylem olmadı mı vizyon bir rüyadır. Vizyon olmadan eylem vakit geçirmektir. Eyleme sahip bir vizyon ise dünyayı değiştirmektedir.”

Hiç bitmeyen heyecan, bilme ve başarma azmiyle, gönlümüzü ve gönül coğrafyamızı daha güzel, daha yaşanabilir yapma dileğiyle hepinizi sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İrfan KAŞIKÇIOĞLU - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Postası Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Postası editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Postası değil haberi geçen ajanstır.